ZDrogi.pl
Traktor dachowanie ciężarowka

youtube.com Mihau

Traktorzysta dachował przez kierowcę ciężarówki - Wideo

10 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Traktor jak to pojazd wolnobieżny, nie jechał zbyt szybko. Kierowca ciężarówki podjął się wyprzedzania na dosyć wąskiej drodze. Niestety, skończyło się to dachowaniem ciągnika rolniczego.

Traktor dachował przez wyprzedzanie ciężarówki

Traktor jechał drogą pomiędzy Biskupcem Pomorskim i Kisielicami (woj. warmińsko-mazurskie). Jak widać na nagranie, miejsca do manewru nie było zbyt dużo.

Pobocze drogi znajdowało się w niedużym, ale jednak zagłębieniu (zjechanie ciężarówki z dużą prędkością mogłoby skończyć się tragedią). Z obu stron rozpościerał się las, co również ograniczało możliwości potencjalnych manewrów.

Traktor jechał zbyt wolno dla śpieszącego się kierowcy ciężarówki, to też doszło do manewru wyprzedzania. Ciągnik rolniczy jechał z prawej strony jezdni, jednak miejsca było wciąż dosyć mało.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierujący ciężarówką przeszacował swoje możliwości i o ile dał radę wyprzedzić ciągnikiem siodłowym, to naczepa zahaczyła o ciągnięty przez traktor rozsiewacz. W efekcie ciągnik rolniczy wpadł do rowu i zaliczył dachowanie.

Choć na nagraniu wygląda, jakby kierowca ciężarówki uciekł z miejsca zdarzenia, nagrywający wyjaśnił to w opisie nagrania. Według jego relacji sprawca zdarzenia zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej w bezpiecznym miejscu.

Traktor nieco zjechał w lewo, ale nie ma wątpliwości kto jest sprawcą wypadku

Na nagraniu widać również, że kierowca ciągnika po zdarzeniu rusza się w pojeździe, wiadomo więc, że zachował przytomność. W komentarzach jeden z internautów pisze, że nic mu się nie stało.

Oczywiście w tym wypadku nie ma wątpliwości co do winy kierowcy ciężarówki. Choć widać na nagraniu, że był nieznaczny ruch kierującego traktorem w lewą stronę, to manewr mógł być wykonany w sposób znacznie bezpieczniejszy.

Przede wszystkim kierowca ciężarówki mógł zwolnić i rozpocząć manewr wcześniej. Dzięki temu miałby pewność, że zestaw nie zahaczy w trakcie wykonywania manewru o ciągnik.

Szczególnie że traktor nie mógł jechać zbyt szybko. Maksymalna dopuszczalna prędkość dla ciągnika rolniczego (z naczepą i bez) wynosi 30 km/h (20 km/h gdy przewozi drużynę robotniczą).

Z kolei ciężarówka o masie ponad 3,5 tony, poza terenem zabudowanym może jechać maksymalnie 70 km/h (chyba, że znaki stanowią inaczej). Taka różnica prędkości może być szczególnie odczuwalna przy wyprzedzaniu.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >