ZDrogi.pl > Na drogach > Tragiczny wypadek pod Toruniem. Nie żyje dwoje strażaków
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Tragiczny wypadek pod Toruniem. Nie żyje dwoje strażaków

Hejnowicz Jacek
Hejnowicz Jacek

Fatalny bilans przerażającego wypadku, do którego doszło na jednej z dróg województwa kujawsko-pomorskiego. Nie żyje dwójka strażaków, a trzech zostało rannych, po zderzeniu z ciężarówką.

Niestety, ale czwartkowy poranek rozpoczął się w najgorszy z możliwych sposobów. W miejscowości Czernikowo znajdującej się w powiecie toruńskim doszło do zderzenia wozu strażackiego oraz ciężarówki.

Lokalne służby zostały zaalarmowane o incydencie, który miał miejsce na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Słowackiego. 

Według informacji przekazanych przez Państwową Straż Pożarną, samochód OSP Czernikowo jadąc alarmowo do pożaru sadzy, zderzył się z samochodem ciężarowym.

W chwili zdarzenia w pojeździe znajdowało się pięcioro strażaków. Niestety, ale dwójka ochotników, kobieta oraz mężczyzna nie zdołali przeżyć tego wypadku. Pozostałe osoby zostały ranne. Wśród nich są osoby będące również funkcjonariuszami PSP.

Wiadomo, że poszkodowani strażacy zostali przewiezieni do szpitali w Toruniu i Lipnie. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

„Ponieśli najwyższą ofiarę”

Dziś ratownicy wypełniając swoją misję – niosąc pomoc drugiemu człowiekowi, ponieśli najwyższą ofiarę tracąc życie. Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak w imieniu całej społeczności strażackiej składa głębokie wyrazy współczucia dla Rodzin zmarłych druhów - Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Szczegółowe przyczyny wypadku będą ustalane przez lokalną policję pod nadzorem prokuratura. Na miejscu działało osiem zastępów straży pożarnej.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl