ZDrogi.pl > Aktualności > Tragiczny finał zaśnięcia za kierownicą. Volkswagen uderzył w bariery i stanął w płomieniach
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Tragiczny finał zaśnięcia za kierownicą. Volkswagen uderzył w bariery i stanął w płomieniach

Wypadek S17
Lublin 112.pl

Volkswagen spłonął po uderzeniu w barierki. Kierowca zasnął za kierownicą.

Zaśnięcie za kierownicą jest istotną przyczyną wypadków drogowych. Według danych analityków oraz ekspertów, zmęczenie kierowcy jest odpowiedzialne aż za 30 procent incydentów. Szczególnie groźny jest tzw. mikrosen.

Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który w nocy z czwartku na piątek, podróżował drogą ekspresową S12/17 w kierunku Lublina. W miejscowości Sieprawice (woj. lubelskie) pomiędzy węzłami Jastków a Sławinek, jego auto z wielką siłą uderzyło w bariery ochronne. 

Według policyjnych ustaleń mężczyzna jechał w kierunku Lublina. W pewnym momencie zjechał na przeciwległy pas ruchu i z impetem uderzył w bariery energochłonne.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

W wyniku mocnego kontaktu, pojazd odbił się od barierek, wjechał na pas zieleni i ponownie uderzył w barierki. Chwilę później auto stanęło w płomieniach. 

Na szczęście kierowca osobówki zdołał wydostać się z rozbitego samochodu o własnych siłach. Według informacji przekazanych przez portal lublin112.pl, w momencie wypadku, poszkodowany podróżował sam. 

Mężczyzna został niezwłocznie przetransportowany do najbliższej placówki medycznej. Badanie alkomatem wykazało, że w chwili zdarzenia był trzeźwy. Policja informuje, że wstępne dochodzenie wykazuje, że zasnął on podczas jazdy. 

Teraz mundurowi będą musieli ustalić dokładne przyczyny, jak i okoliczności tego groźnego incydentu. W czasie oględzin miejsca wypadku, droga ekspresowa w kierunku Lublina była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. 

Warto podkreślić, że prowadzenie samochodu w godzinach nocnych, a szczególnie pomiędzy 2.00-5.00 rano zwiększa możliwość wypadku aż 6-krotnie. 

Źródło: lublin112.pl

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Powiązane