ZDrogi.pl > Na drogach > Tragedia w województwie śląskim. Samochód z impetem wbił się w drzewo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Tragedia w województwie śląskim. Samochód z impetem wbił się w drzewo

Śląska Policja
Policja Śląska

Dramat na jednej z dróg województwa śląskiego. Samochód osobowy wypadł z drogi, po czym z impetem wbił się w drzewo. Jak się okazało, chwilę wcześniej został skradziony z jednej z posesji.

Do niezwykle dramatycznego incydentu doszło w niedzielę 5 grudnia w śląskiej miejscowości Mnich. Samochód osobowy z wielką siłą uderzył w jedno z przydrożnych drzew.

Tuż po godzinie 22.00 miejscowe służby otrzymały niepokojące zgłoszenie dotyczące kradzieży osobowego opla w miejscowości Chybia.

Po kilku minutach otrzymali kolejne zgłoszenie. Tym razem dotyczyło ono wypadku drogowego na ulicy Świerkowej w Mnichu. Jak się okazało, w zdarzeniu brał udział skradziony chwilę wcześniej opel.

Ze wstępnych ustaleń miejscowej policji wynika, że kierujący skradzionym samochodem 34-latek nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem. Finalnie auto wypadło z jezdni, po czym bokiem uderzył w drzewo.

Niestety, ale pomimo udzielonej pomocy medycznej, zarówno kierujący pojazdem, jak i jego pasażer nie zdołali przeżyć tego wypadku.

>

Na miejscu tragedii pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego, śledczy oraz technik kryminalistyki. Wszyscy wykonywali swoje zadania pod nadzorem prokuratora.

Rozbity samochód został odholowany na policyjny parking.

Okoliczności zdarzenia będą wyjaśniali teraz policjanci z wydziału kryminalnego cieszyńskiej komendy.

Mundurowi apelują do wszystkich zmotoryzowanych o zachowanie szczególnej ostrożności za kółkiem. W głównej mierze zimowa aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Śląska Policja