ZDrogi.pl > Na drogach > Tragedia na przejeździe kolejowym. Nie żyje 70-latka
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Tragedia na przejeździe kolejowym. Nie żyje 70-latka

KM PSP Legnica
KM PSP Legnica

Przerażający incydent na jednym z przejazdów kolejowych w województwie dolnośląskim. Kierująca osobówką wjechała wprost pod pociąg. Siła uderzenia była tak duża, że z jej auta praktycznie nic nie zostało.

Brak koncentracji, a także odpowiedniego skupienia mogą mieć fatalne konsekwencje. W dobitny sposób świadczy o tym poniższy incydent, do którego doszło w piątkowy poranek 3 grudnia w Legnicy.

Tuż po godzinie 6 rano lokalne służby ratunkowe zostały zaalarmowane o porażającym wypadku, który miał miejsce na przejeździe kolejowym zlokalizowanym przy ul. Bobrowej.

Według wstępnych ustaleń miejscowej policji wynika, że 70-letnia kierująca osobowym volkswagenem wjechała na strzeżony przejazd w chwili, gdy opuszczane były rogatki.

Niestety, ale chwilę później doszło do potężnego zderzenia. Jego siła była tak duża, że rozbity samochód wylądował kilkanaście metrów dalej. Został on wyrzucony na nasyp kolejowy gdzie przystąpiono do akcji ratunkowej.

>

Strażacy, którzy przybyli na miejsce musieli skorzystać ze specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, za pomocą którego wyciągnęli poszkodowaną kobietę z wnętrza roztrzaskanego auta.

Niestety, ale pomimo ogromnego wysiłku służb medycznych, życia 70-latki nie udało się uratować.

Szczegółowe okoliczności, jak i przyczyny tego zdarzenia ustalają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Dolnośląska Policja