Tiger Woods
Źródło: Harrison Hill

Tiger Woods miał koszmarny wypadek samochodowy. Potrzebne były "szczęki życia"

Piotr DutkaPiotr Dutka
24 Lutego 2021

Tiger Woods miał bardzo poważny wypadek samochodowy. Słynny golfista odniósł poważne obrażenia, po tym jak prowadzony przez niego pojazd dachował na przedmieściach Los Angeles. Do wyciągnięcia sportsmena z rozbitego pojazdu potrzebne były narzędzia do cięcia oraz rozginania karoserii.

Tiger Woods miał poważny wypadek samochodowy. Amerykanin został szybko przewieziony do szpitala i poddany operacji.

Lokalne władze poinformowały, że katastrofa z udziałem golfisty miała miejsce tuż po godzinie 7:00 czasu pacyficznego na granicy Rancho Palos Verdes i Rolling Hills Estates, czyli ekskluzywnej dzielnicy umiejscowionej około 30 km na południe od ścisłego centrum Los Angeles.

Prowadzony przez Woodsa samochód wypadł z drogi i przewrócił się na bok. Samochód został bardzo poważnie zniszczony. Ratownicy, którzy przybyli na miejsce zdarzenia byli zmuszeni użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, by wydobyć poszkodowanego z wnętrza uszkodzonego auta.

Biuro tamtejszego szeryfa przekazało, że "pan Woods" został wyciągnięty z wraku pojazdu za pomocą niezwykle skutecznego urządzenia do cięcia, a także rozginania karoserii, które Amerykanie nazywają "jaws of life".

"Zidentyfikowano kierowcę, którym okazał się Eldrick "Tiger" Woods. Pan Woods został wyciągnięty z wraku za pomocą "szczęk życia" przez strażaków oraz medyków i potem przetransportowany karetką do pobliskiego szpitala ze względu na odniesione urazy" - poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Celebryta jechał z nadmierną prędkością. W pewnym momencie stracił panowanie nad prowadzonym pojazdem, zjechał z drogi w efekcie czego samochód dachował.

Agent zawodnika, Mark Steinberg, powiedział w rozmowie ze stacją NBC News, że golfista doznał wielu obrażeń nóg i jest operowany.

Ludzie zamieszkujący tamtejszą okolicę podkreślają, że w tamtym miejscu bardzo często dochodzi do podobnych incydentów drogowych.

Harrison Hill

fot. Harrison Hill

Tiger Woods przez wiele osób jest uznawany za najlepszego golfistę w historii. W 2019 roku otrzymał od Donalda Trumpa Prezydencki Medal Wolności, najwyższe odznaczenie przyznawane cywilom w Stanach Zjednoczonych.

Warto podkreślić, że był najlepiej opłacanym sportowcem w 2012 roku (78 milionów dolarów), a także szóstym sportowcem w rankingu najlepiej zarabiających według "Forbesa" z 2014 roku. Pięciokrotnie wygrywał turniej Masters (1997, 2001, 2002, 2005, 2019), po trzy razy golfowy US Open i British Open, a także czterokrotnie był zwycięzcą mistrzostw PGA (Professional Golfers Association).

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł