ZDrogi.pl
Tesla Model 3

YouTube/Sam Sheffer

Tesla model 3 zadebiutowała jako nowojorska taksówka. Historia zatacza koło

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Tesla Model 3 jako nowojorska taksówka? Tak to oficjalnie stało się faktem. Warto jednak podkreślić, że wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie. Tylko niektóre modele samochodów otrzymują odpowiednie poparcie agencji rządowej.

Tesla Model 3 nowojorską taksówką. Elektryk będzie integralnym elementem legendarnego miasta.

Każdy z nas wie jak dokładnie wyglądają nowojorskie taksówki. Są one równie charakterystyczne co ich kuzyni z Londynu. Teraz oficjalnie będzie można się przejechać Teslą Model 3.

Najsłynniejsze nowojorskie taksówki przez kilkadziesiąt lat dostarczała firma Checker Cab, która produkowała specjalne modele. Ich produkcja była przeznaczona dla prawdziwego hegemona branży taksówkarskiej, - Checker Taxi. 

Będąc w całkowitej zgodzie z historią, firma Checker Cab dostarczała taksówki do Nowego Jorku od lat 20. XX wieku aż do 80.

Prawdziwą legendą nowojorskich ulic był słynny Ford Crown Victoria, którego produkcja niestety skończyła się w 2011 roku. Niezniszczalny pojazd, który nadał ulicom Wielkiego Jabłka niepodrabialny klimat. 

Od niemal 10 lat, funkcje taksówek w Nowym Jorku pełniło kilka modeli samochodów. Aktualnie to zacne grono zostało powiększone przez elektryczną Teslę Model 3. 

Niedawno Tesla Model 3 uzyskała oficjalną zgodę rządowej agencji New York City Taxi & Limousine Commission (TLC), Pozwoliła ona używać tego samochodu jako taksówki. 

Tesla Model 3 nie jest pierwszym elektrykiem na ulicach Nowego Jorku. Historia zatoczyła koło.

Wiadomo, że pierwszy egzemplarz już obsługuje klientów z Nowego Jorku. Jednak popularny Model 3 nie jest pierwszym elektrycznym wozem, który jeździł w tej roli po ulicach miasta.

Do 1907 roku po ulicach tego miasta jeździł tysiąc zasilanych prądem samochodów dostarczonych przez Electric Vehicle Company. Służyły mieszkańcom przez wiele lat. Ostatecznie kryzys oraz pożar w którym spłonęło 300 sztuk spowodowało bankructwo firmy. 

Warto podkreślić, że uzyskanie aprobaty rządowej agencji i uzyskanie specjalnego pozwolenia na przewóz osób jest bardzo trudne i drogie. Aktualnie jest ich 13587, a cena takiego pozwolenia na wolnym rynku sięga nawet miliona dolarów.

Tesla wyznacza trendy jeśli chodzi o elektryfikacje samochodów oraz wprowadzanie nowoczesnych technologii. Tesla uważa, że jest najbliżej stworzenia w pełni autonomicznego asystenta

źródło: Moto.pl

Piotr DutkaAutor

Motoryzacja interesuje się od najmłodszych lat. Szczególnym uczuciem darzę niemiecka myśl techniczną, choć amerykańskie muscle cary również powodują u mnie szybsze bicie serca. Z wykształcenia Politolog. Aktualnie studiuje zarządzanie w Sporcie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W szeroko pojętym pojęciu motoryzacji interesuje się motorsportem oraz nowoczesnymi technologiami

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Toyota wprowadza subskrypcję na elementy wyposażenia

Aktualności

Toyota wprowadza abonamenty. Klienci będą musieli płacić latami za wyposażenie

Czytaj więcej >
18-latka zginęła w wypadku. Jechała z parą bliźniaków. Nikt nie przyznał się do prowadzenia auta/Zdjęcie archiwalne z miejsca wypadku: KMP w Nowym Sączu

Aktualności

18-letnia Angelika zginęła w wypadku. Autem jechali bliźniacy. Żaden się nie przyznał

Czytaj więcej >
Od maja 2022 r. nowy wzór dowodów rejestracyjnych

Aktualności

Od maja 2022 r. nastąpi ważna zmiana. Opublikowało nowy wzór dowodu rejestracyjnego

Czytaj więcej >
Piłkarze Legii zaatakowani przez pseudokibiców

Aktualności

Autobus Legii zaatakowany przez pseudokibiców. Ucierpieli piłkarze

Czytaj więcej >

Aktualności

Dramatyczny finał egzaminu na „prawko". Auto wpadło do rzeki

Czytaj więcej >
Piotr Kraśko od sześciu lat jeździł bezprawnie samochodem

Aktualności

Piotr Kraśko od 6 lat bezprawnie jeździł samochodami. Został skazany

Czytaj więcej >