ZDrogi.pl > Aktualności > Tesla osiągnęła imponujący wynik. Wyprodukowała 500 tysięcy samochodów
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:47

Tesla osiągnęła imponujący wynik. Wyprodukowała 500 tysięcy samochodów

Tesla w 2020 sprzedała prawie 500 tysięcy samochodów
Photo by Tesla

Tesla wyprodukowała rekordową liczbę samochodów. Elon Musk i jego firma zrealizowali ambitny plan sprzedażowy.

Samochody elektryczne zyskują coraz większą popularność w motoryzacyjnym świecie. Wyniki sprzedaży nie pozostawiają złudzeń. Popularne elektryki powoli przejmują motoryzacyjny rynek. 

W wszelkich klasyfikacjach przoduje oczywiście Tesla, która jak wiadomo nie od dziś, posiada wielu oddanych fanów na całym świecie. Rok 2020 był dla tego koncernu bardzo udany. Udało się zrealizować sporo planów, które przyniosły ogromne zyski.

Mowa oczywiście o założeniach produkcyjnych, jak i sprzedażowych. W 2020 roku z fabryk na całym świecie wyjechało ponad pół miliona samochodów. Do sprzedania 500 tysięcy egzemplarzy zabrakło jedynie 450 sztuk.

Rezultat, który udało się osiągnąć można śmiało odbierać w kategorii sporego sukcesu. Łącznie w całym 2020 roku z fabryk wyjechało 509 737 egzemplarzy Tesli. Samochody zostały kupione przez 499 550 chętnych klientów.

Jest to oczywiście spory wzrost w porównaniu z poprzednimi latami. W 2019 roku sprzedano 367 500 sztuk, które było wynikiem o 50 procent lepszym niż ten z 2018 roku.

Tesla liderem sprzedaży tańszych modeli. Elon Musk zdefiniował rynek elektrycznych modeli.

Sporą część elektrycznych modeli, które zostały sprzedane przez amerykańskiego producenta, stanowiły tańsze modele. Mowa o modelach 3 oraz Y. 

 Warto podkreślić, że 2020 roku Tesla wyprodukowała 454 932 egzemplarzy Modelu 3 i Modelu Y, co stanowi około 89 procent wszystkich wytworzonych w tym roku aut.

Co bardzo istotne, nie tak dawno Elon Musk informował o rozpoczęciu produkcji niskobudżetowego modelu, którego ceny miałyby się zaczynać od około 25 tysięcy dolarów. Jego ewentualny debiut jest planowany na 2023 rok.

Niestety, ale nawet w trakcie idealnego roku, mogą pojawić się prawdziwe problemy. Nie tak dawno informowaliśmy o problemach amerykańskiego giganta, związanych z budową nowej fabryki. Prace nad jej powstaniem, opóźniają hibernujące węże

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl 

undefined

Powiązane