ZDrogi.pl > Aktualności > Staruszek samochodem zdemolował 22 nagrobki. 88-latek stracił orientacje w terenie
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:38

Staruszek samochodem zdemolował 22 nagrobki. 88-latek stracił orientacje w terenie

Kierowca
Śląska Policja

Staruszek zdemolował kilkadziesiąt nagrobków. Zaparkował swoim hyundaiem w wąskiej cmentarnej alejce.

Do niezwykle przykrego, a zarazem nietypowego zdarzenia doszło w środę 31 marca w Orzeszu (woj. śląskie). Tuż po godzinie 14.00, lokalne służby otrzymały niestandardowe zgłoszenie o incydencie na cmentarzu komunalnym przy ulicy Na Górce.

Okazało się, że 88-letni kierujący autem marki Hyundai Getz, wjechał na teren nekropolii i zdemolował 22 nagrobki. Oczywiście uszkodzenia, a zarazem straty są bardzo duże.

Ustalono, że prawdopodobną przyczyną incydentu, było zaburzenie orientacji przestrzennej. To właśnie z tego powodu, staruszek wjechał na cmentarz i zniszczył kilkadziesiąt grobów.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Oczywiście 88-letni mieszkaniec Orzesza został ukarany solidnym mandatem, a także punktami karnymi.

Mundurowi, którzy przybyli na miejsce zdarzenia zdecydowali, że w związku z zaistniałymi okolicznościami, skierują wniosek do starosty o przeprowadzenie niezbędnych badań lekarskich mężczyzny.

Poniższy incydent ponowił żywą dyskusję dotyczącą ograniczenia uprawnień do kierowania osobom starszym. Wiele osób domaga się obowiązkowych badań okresowych, a także ścisłej kontroli. 

Nie od dziś wiadomo, że osoby starsze mogą stanowić realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jak również dla samych siebie.

Warto podkreślić, że osoby starsze, wraz z upływającym czasem, mają mniej wyostrzone zmysły. Oczywiście chodzi o słabszy wzrok oraz słuch. Dodatkowo pogorszeniu ulega sprawność fizyczną i refleks. Wiąże się to z zawężonym polem widzenia, opóźnioną reakcję na sytuacje występujące na drodze, słabą podzielnością uwagi i niewłaściwą oceną odległości. 

Pomimo wielu incydentów oraz wzmożonych dyskusji na ten temat, warto zauważyć, że każdy człowiek jest inny i w starzeje się w różnym tempie. Dlatego o zakazie prowadzenia pojazdów, powinna decydować ogólna kondycja kierowcy, nie zaś jego wiek.

Źródło: Śląska Policja

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined

Powiązane