ZDrogi.pl > Na drogach > Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych. Życia 6-latki nie udało się uratować
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych. Życia 6-latki nie udało się uratować

KPP Wejherowo
KPP Wejherowo

Dramatyczny incydent na jednym z przejść dla pieszych w Wejherowie. 6-letnia dziewczynka została potrącona przez samochód dostawczy. Niestety, ale jej życia nie udało się uratować.

Czwartkowe popołudnie w Wejherowie stało pod znakiem przerażającego zdarzenia, które miało miejsce w pobliżu skrzyżowania ulic Gdańskiej i Rybackiej.

Tuż po godzinie 12.40 lokalne służby zostały poinformowane o incydencie z udziałem pieszej, do którego doszło w ciągu drogi krajowej numer 6.

Jak ustalili policjanci, samochód dostawczy marki mercedes sprinter potrącił  6-letnie dziecko. Wiadomo, że znajdowało się ono w towarzystwie osoby dorosłej, a także drugiego dziecka.

Chwila nieuwagi przesądziła o tragedii.

Potrącona dziewczynka była reanimowana przez dłuższy czas. Została przetransportowana do najbliższej placówki medycznej.

Niestety, ale pomimo ogromnego wysiłku zespołu medycznego, jej życia nie udało się uratować.

Wiadomo, że kierujący dostawczakiem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Została od niego pobrana krew, która zostanie wykorzystana do szczegółowych badań.

Jak podała prokurator Grażyna Wawryniuk, kierujący mercedesem sprinterem 23-latek, jadąc w kierunku Lęborka wjechał na przejście dla pieszych, ignorując czerwone światło.

"Kierujący nie ustąpił pierwszeństw znajdującej się na przejściu 6-letniej dziewczynce i potrącił ją. Dziecko doznało obrażeń, w następstwie których zmarło w szpitalu" - dodała Wawryniuk.

Prokurator podjął decyzję o skierowaniu do Sądu wniosku o tymczasowe aresztowane podejrzanego na okres trzech miesięcy. Wiadomo, że młodemu kurierowi grozi surowa kara.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do 8 lat więzienia. 

Dokładne okoliczności, jak i przyczyny tego zdarzenia będą ustalane przez lokalne służby. Policjanci będą wykonywać swoją pracę pod nadzorem prokuratora.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Pomorska Policja / Polsat news.pl