ZDrogi.pl
Policja

Policja.pl

Śmiertelne potrącenie 7-letniej rowerzystki. Dziewczynka zginęła na oczach swojej matki

12 Maja 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Do niewyobrażalnej tragedii doszło w jednej z mazowieckich miejscowości. 7-letnia dziewczynka poruszająca się rowerze została potrącona przez samochód osobowy. Niestety, ale nie miała żadnych szans na przeżycie.

Nie od dziś wiadomo, że niechronieni uczestnicy ruchu są szczególnie narażeni na niebezpieczne sytuacje, które mogą przytrafić się na publicznych drogach. W przeciwieństwie do kierowców nie są oni chronieni przez masywną karoserię, czy też liczne systemy bezpieczeństwa.

Do ogromnej tragedii doszło w środę 12 maja w Krupiej Wólce na Mazowszu. Około godziny 14.00 lokalne służby ratunkowe zostały poinformowane o koszmarnym incydencie z udziałem rowerzystki, który miał miejsce na ulicy Głównej.

przepisy-ruchu-drogowego-na-rondzie

Dachowała po wymuszeniu pierwszeństwa. Wyglądała na wyraźnie zaskoczoną - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Policjanci, którzy szybko pojawili się na miejscu zdarzenia ustalili, że 27-letni kierowca osobowego Opla Vectry potrącił 7-letnia dziewczynkę. Wiadomo, że w pewnym momencie, wjechała ona na środek jezdni, wprost po koła osobówki.

Niestety, ale pomimo ogromnego wysiłku służb medycznych życia dziecka nie udało się uratować. Jak wiadomo, wraz z dziewczynką jechała jej mama, która była świadkiem tego zdarzenia. Kobieta jechała na rowerze tuż za swoim dzieckiem.

Uszkodzenia pojazdu mogą świadczyć o sporej sile uderzenia. Samochód zatrzymał się bowiem kilkadziesiąt metrów od miejsca zdarzenia. Warto zaznaczyć, że na tamtejszej drodze, obowiązuje ograniczenie do 40 km/h.

Czynności policyjne wykazały, że młody kierowca był trzeźwy. Pobrano od niego również krew, która ma wykazać, czy w momencie zdarzenia znajdował się pod wpływem środków niedozwolonych. Jak podaje serwis info112.pl, mężczyzna został zatrzymany.Na miejscu tragedii pracowali miejscowi policjanci. Pod nadzorem prokuratora będą oni ustalać dokładne okoliczności tego koszmarnego incydentu.

Źródło: Info112.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.plPodobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >