ZDrogi.pl
Kierowca nietrzeźwy

PiraciDrogowi.pl

Skosił znak i staranował słup telekomunikacyjny. Był kompletnie pijany - Wideo

22 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Aż 2,6 promila alkoholu miał w swoim organizmie kierujący oplem tigrą, który przez swoje nieodpowiedzialne zachowanie, mógł doprowadzić do tragedii. Mężczyzna wjechał w znak drogowy, po czym staranował słup telekomunikacyjny. Został zatrzymany dzięki oby

Nietrzeźwy kierowca przeszedł samego siebie. Wjechał w słup telekomunikacyjny. 

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo poważna plaga, nie tylko polskich dróg. Nie od dziś wiadomo, że jazda na podwójnym gazie jest śmiertelnie niebezpieczna i może prowadzić do koszmarnych incydentów. 

Bohater poniższego nagrania, za nic ma wszelkie akcje promocyjne oraz apele policji, mające na celu wyeliminowanie pijanych kierujących z polskich dróg. Zdecydował się na przejażdżkę, która miała swój finał na słupie telekomunikacyjnym. 

Incydent miał miejsce w piątek 19 marca około godziny 6.40 na drodze krajowej numer 44. Kierowcy, podróżujący trasą w okolicach miejscowości Babice (woj, małopolskie), zauważyli nietrzeźwego kierowcę, który stwarzał realne zagrożenie w ruchu drogowym.

Kierujący co chwilę tracił panowanie nad pojazdem i zjeżdżał z jezdni. W każdym momencie mógł zjechać do rowu, bądź też uderzyć w inny samochód.

Finalnie swoją jazdę zakończył na słupie telekomunikacyjnym, który w wyniku uderzenia złamał się na pół i spadł na jezdnię. Wcześniej, nietrzeźwy mężczyzna wjechał również w znak drogowy.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

O tym niebezpiecznym incydencie natychmiast powiadomiona została policja. Na pomoc poszkodowanemu kierowcy ruszyło dwóch innych zmotoryzowanych, którzy byli świadkami zdarzenia. 

Właściciel Tigry nie odniósł poważniejszych obrażeń. Później okazało się, że był on kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało, że ma on w swoim organizmie aż 2.6 promila alkoholu.

Zgodnie z obowiązującym prawem, 42-letniemu mieszkańcowi powiatu bieruńsko-lędzińskiego, grozi surowa kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, a także wysoka grzywna.

Z raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu, który jest cytowany przez portal rankomat.pl, wynika, że kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu jest jedną z czterech głównych przyczyn śmiertelnych wypadków drogowych w Unii Europejskiej (obok nadmiernej prędkości, rozproszenia uwagi kierowcy oraz niezapiętych pasów bezpieczeństwa).

(fot. wideo Policja Małopolska)

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >