Skoda Fabia IV
Źródło: Photo by Skoda

Debiut nowej Škody już wiosną. Czwarta generacja Fabii ma być prawdziwym hitem

Piotr DutkaPiotr Dutka
11 Lutego 2021

Škoda Fabia czwartej generacji już wkrótce wyjedzie na publiczne drogi. Czeska marka planuje konkretną ofensywę marketingową, która pomoże nowemu modeli wejść na rynek beż żadnych kompleksów. Nowa odsłona kultowego modelu będzie zdecydowanie bardziej przestronna, komfortowa oraz jeszcze nowocześniejsza. Premiera już wiosną bieżącego roku.

Skoda wypuści sprzedażowy hit? Czwarta generacja kultowej Fabii już wkrótce wyjedzie na publiczne drogi.

Gdy w 2014 roku do salonów chodziła trzecia generacja Fabii, wiele osób było przekonanych, że ten model ma potencjał by stać się międzynarodowym hitem. Od tamtej pory czekała na godnego następce, który zdefiniuje kierunek czeskiej marki.

Już wkrótce Fabia IV generacji zadebiutuje na motoryzacyjnym rynku. Wiele wskazuje na to, że będziemy mieć do czynienia z poważnym kandydatem do tytułu miejskiego samochodu roku 2021.

Czeska marka opublikowała już pierwsze zdjęcie przedstawiające potencjalny wygląd nowej Fabii. Wiadomo już, że jej nadwozie urośnie, a co za tym idzie zwiększy się przestronność wewnątrz kabiny. Za taki stan rzeczy odpowiedzialna jest specjalna platforma MQB-A0, na której będzie oparta Skoda. Jest ona opracowana dla samochodów z Grupy Volkswagena.

Dla osób ceniących sobie sporą pojemność bagażową mamy bardzo dobrą informacje. Bagażnik w nowej Fabii, będzie zdolny pomieścić 380 litrów ładunku, czyli o 50 więcej niż w aktualnej wersji. Czesi mają w swoich planach skonstruowanie rodzinnego kombi, jednak jest to dopiero melodia przyszłości.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Samochód będzie wyposażony w niskoemisyjne silniki benzynowe. Pojazd otrzyma napęd na przednią oś, a do wyboru klientów wersje z manualną skrzynią biegów oraz automatyczna DSG.

Według wielu doniesień bazą dla nowej Fabii będą jednostki o pojemności 1.0, które będą dostępne w kilku wariantach mocy. Niewykluczone, że auta z DSG będą seryjnie wyposażone w układ mild hybrid, tak jak jest w przypadku Octavii.

Warto dodać, że nowa Fabia będzie mogła pochwalić się nieco sztywniejszą konstrukcją nadwozia, które znacząco poprawi aspekt bezpieczeństwa. Można się spodziewać bardzo śmiałego wykorzystania technologii przeznaczonych dla samochód z segmentu premium. Auto będzie również wyposażone w najnowsze systemy łączności.

Wiadomo, że nowa Skoda Fabia trafi do klientów na wiosnę 2021 roku.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł