ZDrogi.pl > Na drogach > Seniorka szalała na publicznej drodze. Wcześniej degustowała swoje nalewki
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Seniorka szalała na publicznej drodze. Wcześniej degustowała swoje nalewki

KPP w Oświęcimiu
KPP w Oświęcimiu

Świadkami niestandardowej kontroli drogowej byli funkcjonariusze z oświęcimskiej grupy SPEED. W ich ręce trafiła pewna 68-latka, która będąc pod wpływem procentów, szalała na publicznej drodze. Jej tłumaczenie zwala z nóg.

O tym, że nietrzeźwi kierujący to poważny problem publicznych dróg, wiadomo nie od dziś. W dobitny sposób świadczy o tym incydent, do którego doszło przed kilkoma dniami na terenie województwa małopolskiego.

W środę 29 listopada w godzinach wieczornych policjanci z oświęcimskiej grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty. 

Tuż po godzinie 19.00 ich uwagę przykuło dziwne zachowanie kierującej osobowym daewoo. Pojazd jechał slalomem, co mogło wskazywać, że właścicielka znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu.

Mundurowi niezwłocznie wkroczyli do akcji, wydając sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu. Co ciekawe, przez kilkanaście sekund, kierująca osobówką w żaden sposób na nie nie reagowała.

Mimo wszystko zatrzymała ona swój wóz, dzięki czemu policjanci mogli przeprowadzić niezbędne czynności.

Jak się okazało, 68-latka miała sporo na sumieniu.

Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki Oświęcimia.

W rozmowie z policjantami kobieta przyznała, że chwilę wcześniej próbowała swoich nalewek i nie sądziła, że są aż tak mocne. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdem nawet do 15 lat oraz wysoka grzywny - przekazała małopolska policja.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Małopolska Policja

Powiązane