Rolnicy blokowali przejazd karetki
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Protestujący rolnicy zatrzymali karetkę, która wiozła chore dziecko. Ratownicy nie wytrzymali - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
8 Października 2020

Rolnicy w ramach protestów postanowili zablokować drogi - wszystko przeciwko "Piątce dla zwierząt'. Niestety zator drogowy uniemożliwia również szybkie przemieszczanie się pojazdom uprzywilejowanym. Protestujący rolnicy utrudniali tym samym pracę ludziom, których zadaniem jest ratowanie życia.

Dziecko w stanie zagrożenia życia nie mogło dotrzeć do szpitala - wszystko przez protestujących rolników, którzy obrali sobie za cel zablokowanie najważniejszych dróg.
Ratownicy i matka dziecka byli zrozpaczeni, ponieważ droga do szpitala była kompletnie nieprzejezdna.

Dziecko było bezbronne, a ratownicy medyczni bezradni. Jak podaje Fakt.pl, rolnicy protestowali przeciwko „Piątce dla zwierząt".

Rolnicy protestowali - ratownicy nie mogli nieść pomocy

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Kierowca BMW w końcu odpowie za śmiertelny wypadek pod Warszawą. Sąd jest bezlitosny

Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 8. Ratownicy otrzymali zlecenie transportu dziecka w stanie zagrożenia życia do szpitala. Placówka znajdowała się kilkadziesiąt kilometrów dalej. Niestety, na DK8 karetka, mimo włączonych sygnałów, utknęła.

Początkowo nikt nie miał pojęcia, skąd wziął się korek. Po kilku kilometrach wszystko się wyjaśniło. Ratownicy opublikowali film, w którym relacjonowali całe zajście.

- Sznur samochodów toczący się 20 km/h. Przebijamy się tą nieszczęsną drogą kilka ładnych kilometrów, a zator nie maleje. Okazuje się, że to protest Panów rolników na traktorach blokuje nam przejazd [...] Moje pytanie brzmi: dlaczego nie pojedziecie blokować ministerstwa szanowni panowie? Blokując takie drogi, nie zrobicie krzywdy politykom! Ucierpią na tym zwykli obywatele, bo do kogoś nie zdąży karetka albo komuś spłonie dobytek życia - tłumaczyli.

Rolnicy protestowali przeciwko „Piątce dla zwierząt”. W ramach zmian zakazana zostanie hodowla zwierząt na futra i Wprowadzone zostaną ograniczenia uboju rytualnego.

Nowe przepisy zakazują też trzymania zwierząt domowych na uwięzi na stałe oraz używania kolczatek.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł