ZDrogi.pl > Motorsport > Trudne chwile Roberta Kubicy. Tyle czekał na start, a nie dostał nawet szansy
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:46

Trudne chwile Roberta Kubicy. Tyle czekał na start, a nie dostał nawet szansy

Robert Kubica falstart w Daytona24
youtube.com ORLEN Team

Robert Kubica nawet nie dostał szansy. Nieudany start w Daytonie

Robert Kubica planował start w wyścigu Daytona24h. To już kultowy wyścig, który organizowany jest od lat 60' XX wieku, a od 1966 roku odbywa się w formule 24-godzinnej. Dlatego też jednym bolidem jeździ wielu kierowców na zmianę.

W zespole High Class Racing był Dennis Andersen, Ferdinand Habsburg, Anders Fjordbach, oraz rzecz jasna Robert Kubica. Wyścig rozpoczął Andersen, który utrzymywał na torze lokatę wicelidera, zdobytą jeszcze w kwalifikacjach.

Gdy doszło do drugiego zjazdu do alei serwisowej, za kierownicę miał wsiąść polski kierowca, który już nawet założył kask i zgłosił gotowość. Niestety, zespół mógł tylko dolać paliwa do auta i zmienić opony, więc Robert Kubica obszedł się smakiem.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Przy czwartym zjeździe do boksu, już z daleko było widać, że coś jest nie tak. Jak pisze Onet, za bolidem ciągnęła się chmura. Podczas szybkiego przeglądu, okazało się, że doszło do poważnej awarii.

Robert Kubica długo się przygotowywał ale nic z tego. Zespół musiał się wycofać

Zespół High Class Racing naprawiał bolid przez 3,5 godziny. Przez ten czas stawka odjechała im na 66 okrążeń. Gdy udało się odpalić auto, za kierownicą posadzono Andersa Fjordbacha.

Niestety, Fjordbach chwilę później wrócił do garażu, bo bolid nie został naprawiony. Po tym zdarzeniu zespół High Class Racing zdecydował się na całkowite wycofanie z wyścigu.

Jak później podały media, problemy były związane ze skrzynią biegów. Przekładnia zaczęła się przegrzewać i tracić olej, w efekcie jazda bolidem była niemal niemożliwa.

Robert Kubica marzył o LMP2. Na razie musi plany odłożyć na później

Polscy kibice nie doczekali się więc startu Roberta Kubicy w LMP2. To prawdopodobnie nie koniec, bo niedawno Polak zapowiadał, że wiążę swoją przyszłość z tą klasą wyścigów. Równie zawiedziony był Ferdinand Habsburg, który tak jak Polak, nie wsiadł za kierownicę bolidu. 

- Takie są wyścigi. Skrzynia biegów padła i nasz wyścig się skończył. Do kitu, inaczej tego nie nazwę - napisał na Twitterze Ferdinand Habsburg.

To spory zawód nie tylko dla kibiców. Zespół High Class Racing buńczucznie zapowiadał, że zamierza wygrać wyścig, ale plany spaliły na panewce, choć to niejedyna ekipa, która zaliczyła falstart. Z klasy LMP2 z powodu wypadków wycofały się także DragonSpeed i Racing Team Nederland.

Źródło: Onet

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`