ZDrogi.pl > Aktualności > Rekordowe ceny paliw będą dręczyć polskich kierowców. Analitycy nie mają wątpliwości
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:04

Rekordowe ceny paliw będą dręczyć polskich kierowców. Analitycy nie mają wątpliwości

Pixabay
Pixabay

Niestety, ale spełnia się czarny scenariusz dla każdego kierowcy. Ceny paliw w hurcie idą widocznie w górę. Taki stan rzeczy może mieć realny wpływ na spore podwyżki przy dystrybutorach. Analitycy przewidują rekordowe ceny.

Nie mamy zbyt dobrych informacji dla wszystkich zmotoryzowanych. Najbliższe tygodnie będą stały pod znakiem widocznych wzrostów cen na polskich stacjach.

Oficjalne analizy ekspertów z dwóch czołowych firm, BM Reflex i e-petrol.pl nie pozostawiają żadnych złudzeń. Musimy się przygotować na spore wydatki.

Rekordowe ceny już wkrótce na polskich stacjach.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Warto zaznaczyć, że tylko w tym tygodniu, zarówno olej napędowy, jak i benzyna podrożały o niebagatelne 11 groszy za litr.

W opinii ekspertów, widoczne wzrosty będą w najbliższych dniach szczególnie widoczne. Galopujące ceny zasmucą zdecydowaną większość zmotoryzowanych.

Niestety możemy zaobserwować skokowy, nawet kilkunastogroszowy wzrost cen paliw. Średnio w przyszłym tygodniu ceny paliw na stacjach mogą wzrosnąć od 5 do 10 groszy na litrze - można przeczytać w oficjalnej analizie BM Reflex.

Kierowcy sięgną bardzo głęboko do swoich kieszeni.

Według portalu e-petrol.pl, przedziały cenowe dla poszczególnych paliw mają się przedstawiać następująco.

5,80-5,92 zł/l dla kultowej 95-oktanowej benzyny, za diesla zapłacimy 5,69-5,80 zł/l. Z kolei cena dla autogazu będzie się formować w przedziale 2,89-2,96 zł/l.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: e-petrol.pl