Przegląd auta
Źródło: YouTube: Moto Doradca

Rząd wprowadza zmiany i wysokie kary. Lepiej się na nie przygotować

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Października 2020

Przegląd pojazdu wkrótce będzie wyglądał trochę inaczej. Diagności otrzymają nowy obowiązek. Kierowcy również powinni być świadomi zmian - za gapiostwo zapłacą nawet 306 złotych.

Szykują się wielkie zmiany, które zapowiadano już jakiś czas temu. Już wkrótce pojazdy będą przechodziły przegląd techniczny na nowych zasadach.

Pojawią się także dotkliwe kary dla wszystkich posiadaczy pojazdów.

Przegląd techniczny. W życie wkrótce wejdą zmiany

Diagności będą musieli fotografować pojazdy celem potwierdzenia ich obecności na badaniach technicznych.

Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoWyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Taka dokumentacja przeglądu będzie musiała zawierać zdjęcia, które wyraźnie przedstawią całą bryłę pojazdu z przodu, tyłu oraz będą musiały ukazywać stan licznika - czyli aktualny przebieg.

Taka dokumentacja będzie przechowywana przez pięć lat od dnia przeprowadzenia badania.

Zdjęcia mają być dowodem, że pojazd rzeczywiście został poddany przeglądowi. Koniec z podbijaniem pieczątki za 50 zł. Dodatkowo wszyscy kierowcy będą musieli bardzo dokładnie pilnować daty przeglądu pojazdów.

Przegląd techniczny. Pojawi się nowa opłata dla zapominalskich kierowców

Zgodnie z nową ustawą, pojawi się kara za przeprowadzenie przeglądu po terminie. Jeżeli spóźnimy się z przeglądem 30 dni, będziemy musieli zapłacić podwójną stawkę za przegląd.

Jeśli stawimy się w terminie, to zapłacimy tyle samo co dotychczas. Standardowy koszt to 97 złotych, 162 zł w przypadku auta z instalacją gazową LPG, 62 zł za motocykl oraz 153 zł za ciężarówkę.

Zobacz także w naszych serwisach:

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł