ZDrogi.pl > Na drogach > Poważny incydent na przejeździe kolejowym. Pociąg zmiażdżył lawetę
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 15:06

Poważny incydent na przejeździe kolejowym. Pociąg zmiażdżył lawetę

Instagram
Instagram

O tym, że o fatalnych incydentach bardzo często decydują ludzkie błędy, wiadomo nie od dziś. Na własnej skórze przekonał się o tym pewien kierowca, który utknął ciężarówką na przejeździe kolejowym.

Niezależnie od tego, na jakiej szerokości geograficznej się znajdujemy, wypadek na przejeździe to jedno z najgorszych możliwych zdarzeń drogowych. 

Niestety, ale spore grono zmotoryzowanych nie grzeszy ostrożnością, przez co wciąż dochodzi o wielu straszliwych zdarzeń.

Taki stan rzeczy idealnie odzwierciedla poniższy incydent, do którego doszło na jednym z amerykańskich przejść kolejowych. Rozpędzony pociąg z impetem wjechał w zaklinowaną lawetę przewożącą samochody.

Pociąg uderzył w ciężarówkę wiozącą nowe samochody. Auta z łatwością poszybowały w powietrze.

Jak widać na materiale wideo, z pojazdu praktycznie nic nie zostało. Zmiażdżone elementy zostały rozrzucone po okolicy w obrębie kilkuset metrów.

Niestety, ale w tym przypadku ciężki pojazd dosłownie zawisł na torach. Niestety, ale nie było mowy o jego przepchnięciu. Jedyną słuszną opcją była ucieczka z kabiny pojazdu.

Incydent miał miejsce o poranku 29 listopada na skrzyżowaniu Rankin Ave i drogi 112 w Tulare w stanie California.

Wiadomo, że to był pierwszy dzień w pracy kierowcy ciężarówki, który nie wiedział o specyfice przejazdu kolejowego.

W wyniku zdarzenia cały ładunek, jak i naczepa zostały zniszczone, jednak nikt nie został ranny.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl