Potrącenie pieszego przez radiowów
Źródło: Facebook: LDZ Zmotoryzowanie Łodzianie

Policjanci potrącili pieszego - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
19 Lutego 2021

Potrącenie pieszego na przejściu w Łodzi. Policjanci też są ludźmi i zdarzają się im pomyłki - co innego zagapienie się na światłach, a co innego potrącenie człowieka. Nagranie zarejestrowano 11 lutego 2021 roku.

Do zdarzenia doszło na jednym z Łódzkich przejść dla pieszych. Wszyscy doskonale wiemy, że mylić się jest rzeczą ludzką... ale policjantom jednak nie wypada popełniać tak dużych błędów.

Oczywiście można mówić, że pieszy wyłonił się z autobusu i mógł być kompletnie niewidoczny dla kierowcy radiowozu... można też zwrócić uwagę na to, że prawdopodobnie przechodził na czerwonym świetle (o czym świadczyć mogą samochody ruszające ze wszystkich trzech pasów.

Potrącenie pieszego w Łodzi. Kierowca radiowozu popełnił błąd?

Nie zmienia to jednak faktu, że potrącenie pieszego przez radiowóz jest ewenementem i odbija się szerszym echem. Nagranie opublikowane na Facebook'owej grupie "LDZ Zmotoryzowanie Łodzianie" zyskuje na popularności.

Należy jednak pamiętać, że na nagraniu ewidentnie widać szereg błędów popełnionych przez pieszego.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Potrącenie pieszego przez radiowóz. Czy policjant jest winny?

Na przejściu dla pieszych zawsze należy zachowywać uwagę. Oczywiście, jeśli piesi mają czerwone, nie ma co popadać w paranoję. Pamiętajmy jednak, że w zderzeniu człowieka z autem, zawsze górą jest samochód - nawet jeśli to pieszy popełnił błąd i wtargnął na jezdnię. Sytuacja wygląda dokładnie tak samo (a nawet gorzej) z rowerzystami, którzy często przejeżdżają na "wczesnym czerwonym".

Jak oceniacie nagranie. Czy kierujący radiowozem popełnił błąd, czy w takich okolicznościach ciężko cokolwiek mu zarzucić?

Wideo publikujemy poniżej:

Nagranie z potrącenia znalazło się również w kompilacji Stop Cham #584. Potrącenie pieszego widzimy w około 8 minucie.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł