ZDrogi.pl
Kierowca BMW uciekał przed policją

Materiały Policyjne

Pościg za kierowcą BMW. Potrącił funkcjonariuszy i uderzył w ogrodzenie

26 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Kierowca BMW próbował uniknąć kontroli drogowej, uciekając przed policjantami. Rozpoczął się pościg, w którego trakcie niemal potrącił policjantów. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Kierowcy BMW grozi do 5 lat więzenia.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy zauważyli w nocy z czwartku na piątek (25-26 marca) osobowe BMW, którego kierowca na widok radiowozu zawrócił i znacznie przyspieszył. Policjanci postanowili niezwłocznie zatrzymać go do kontroli drogowej, aby ustalić przyczyny podejrzanego zachowania.​

Gdy policjanci dogonili kierowcę BMW i włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, nakazując mu zatrzymanie się. Wówczas mężczyzna zwolnił, a następnie gwałtownie przyspieszył, ignorując polecenia policjantów. Rozpoczął się pościg, w którego trakcie kierowca robił wszystko, aby nie dać się zatrzymać.

Kierowca BMW próbował potrącić funkcjonariuszy

W trakcie ucieczki uderzył w blokujący mu drogę radiowóz. Udało się go zatrzymać kilka ulic dalej, gdy policjanci ponownie zablokowali mu drogę radiowozem.

Kierowca mimo to dalej ominąć policyjną blokadę i, wykonując gwałtowny manewr cofania, świadomie próbował potrącić interweniujących funkcjonariuszy. Na szczęście żaden z nich nie ucierpiał i BMW uderzyło jedynie w ogrodzenie pobliskiej posesji.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Kierowca BMW trafił w ręce policji. Trafił na trzy miesiące do aresztu

Mężczyzna został zatrzymany. W jego pojeździe znajdowała się również 20-letnia pasażerka. Oboje w trakcie zatrzymania byli bardzo agresywni oraz wulgarni wobec policjantów.

Kierującym okazał się 26-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego, który był poszukiwany celem ustalenia miejsca pobytu, w związku z prowadzonymi czynnościami. 26-latek oraz jego pasażerka zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Mężczyzna spędzi w nim najbliższe trzy miesiące.

Zatrzymanym postawiono zarzuty: 20-latka odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących funkcjonariuszy, a 26-letni kierowca m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zmuszenie policjantów do zaniechania prawnej czynności służbowej związanej z zatrzymaniem oraz narażenie ich na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech najbliższych miesięcy. 26-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >