ZDrogi.pl
BMW podszywa się pod policję

Youtube.com Kacper Zielinski

Kierowca starego BMW zamontował syreny i podszywał się pod policję - Wideo

26 Maja 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Czarne BMW poganiało innych kierowców niebieskimi światłami i syreną. Problem w tym, że to na pewno nie był nieoznakowany radiowóz. Właściciel znalazł nie do końca legalny sposób na korki.

Kierowca czarnego BMW albo lubi stroić sobie głupie żarty, albo brakuje mu cierpliwości w korkach. Zamontował w swoim aucie niebieskie lampy i dołożył syreny alarmowe. Jakby tego było mało, zaczął używać ich na drogach publicznych.

Kierowca BMW podszywał się pod policję

Na filmie widzimy, jak nagrywający jadący lewym pasem jest wyprzedzany z prawej strony przez renault. Nagle na ogonie francuskiego auta pojawia się czarne BMW E60. Po chwili słychać syreny charakterystyczne dla auta uprzywilejowanego.

Dźwięk policyjnych syren zmusił kierowcę renault to przyśpieszenia i wpuszczenia kierującego BMW. Można przypuszczać, że oprócz syren zamontował też z przodu niebieskie światła, inaczej jego metoda nie byłaby zbyt skuteczna. Jedno jest jednak pewnie, niezależnie od jej skuteczności, nie jest legalna.

Choć z tej perspektywy oszustwo wydaje się ewidentne, tak wiekowych BMW nie ma już ani we flocie rządowej, ani w policji. Jednak czarny kolor lakieru swoje robi, ponadto wiele osób widząc w lusterku niebieskie stroboskopy, nie będzie analizować jakie auto wysyła sygnały, tylko od razu zjedzie z drogi. To zresztą bardzo dobry odruch, ale jak widać, są osoby, które cynicznie go wykorzystują.

Wypadek TIR

Silny podmuch wiatru doprowadził do dramatu. TIR zmiażdżył policyjny radiowóz - Wideo

CZYTAJ DALEJ

Kierowca BMW będzie miał kłopoty jak trafi na prawdziwy radiowóz

Zgodnie z artykułem 66 ust. 4 pkt 3 przepisów ruchu drogowego, zabrania się umieszczania w pojeździe lub na nim urządzeń będących obowiązkowym wyposażeniem pojazdu uprzywilejowanego, wysyłające czerwony lub niebieski sygnał świetlny, jak i sygnał dźwiękowy. Takie urządzenia będą konfiskowane, a sprawcy zostaną karani grzywną.

Jest od tej zasady pewien wyjątek i dotyczy on samochodów zabytkowych. Jeśli mamy np. stary, zabytkowy radiowóz, możemy mieć jego standardowe wyposażenie, ale nie możemy go używać na drogach publicznych. Żeby jednak mieć takie uprawnienia, auto musi być zarejestrowane na tzw. żółte tablice.

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Youtube.com Kacper Zielinski

Podobne artykuły

Kierowca agresywny atak

Na drogach

Nowy Sącz. Agresywny pasażer rzucił się na kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mercedes wypadek w deszczu

Na drogach

Wypadek w trakcie ulewy. Dwa Mercedesy zderzyły się czołowo

Czytaj więcej >
Kierowca forda mondeo

Na drogach

Niepotrzebna eskalacja agresji na drodze. Winna była osoba trzecia - Wideo

Czytaj więcej >
Ochotnicza Straż Pożarna w Cybince

Na drogach

Osobowe BMW rozbiło się na przydrożnym drzewie. Młody kierowca nie miał szans na przeżycie

Czytaj więcej >
Kolizja parkingowa nie powiadomił poszkodowanej

Na drogach

Po "przycierce" obiecał kontakt z poszkodowaną. Nie wiedział, że jest nagrywany - Wideo

Czytaj więcej >
Ciężarówka kolizja z Sharanem

Na drogach

Próbował wyhamować kierowcę ciężarówki. Szybko tego pożałował - Wideo

Czytaj więcej >