Wypadek Koala za kiero
Źródło: Nadia Tugwell

Koala doprowadził do poważnego karambolu. Po wszystkim zasiadł za kierownicą - Wideo

Piotr DutkaPiotr Dutka
11 Lutego 2021

Wypadek, do którego doszło w Australii jest po prostu nietypowy. Słodki miś Koala doprowadził do poważnego karambolu. Po wszystkim postanowił zostać kierowcą i wskoczył za kierownicę. Nagranie podbija sieć.

Słodki miś koala doprowadził do groźnego karambolu. Po wszystkim postanowił zostać kierowcą.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w mieście Adelaide w południowej Australii. Koala próbował przejść przez sześciopasmową autostradę w południowej Australii. Niestety spowodował karambol z udziałem pięciu samochodów.

Incydent miał miejsce w poniedziałek 8 lutego około godziny 9 rano lokalnego czasu. Tamtejsza policja twierdzi, że w wyniku karambolu nikt poważniej nie ucierpiał i nie potrzebował pomocy medycznej.

Nadia Tugwell, która była bezpośrednim świadkiem zdarzenia zatrzymała swój samochód na ruchliwej trasie i postanowiła sprawdzić co było przyczyną tego zdarzenia. Okazało się, że betonowy rozdzielacz autostrady blokował przejście koali.

Koala za kierownicą

Za pomocą koca oraz osobistego płaszcza postanowiła złapać zwierzę, wraz z innym uczestnikiem ruchu drogowego. Koala trafił do bagażnika kobiety, która zdecydowała się zawieźć je na jedną z lokalnych stacji paliw.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

„Koala nie został ranny w żaden sposób. Było bardzo aktywne, ale bardzo spokojne” - przekazała Tugwell. Jak się potem okazało, zwierzak przeszedł z bagażnika do kabiny SUV-a i zdecydował się wsiąść za kierownicę auta.

Postanowił podejść do mnie z przodu, więc powiedziałam:„ OK, zostajesz tutaj”. Usiadł nawet na kierownicy, jakby mówiąc „Chodźmy na przejażdżkę” i wówczas zaczęłam robić mu zdjęcia - dodała rozbawiona Nadia.

Koala za kierownicą

Kobieta podkreśliła, że posiada doświadczenie z postępowaniem z Koalami, dlatego zdecydowała się na taki, a nie inny ruch. Kobieta na co dzień mieszka w pobliżu lasu eukaliptusowego na obrzeżach Adelaide i już dwukrotnie dzwoniła do opiekunów zwierząt, aby ratować koale ranne w walkach z innymi osobnikami.

Skórzana tapicerka jej prywatnego pojazdu zostały zadrapane przez Koale, ale sama Tugwell powiedziała, że szczęśliwe zakończenie tej historii było warte wszystkich uszkodzeń. Ostatecznie puszysty kierowca został wypuszczony w pobliżu lasu, z dala do ruchliwych tras.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł