Porsche Cayman z wypożyczalni Panek rozbite
Źródło: Materiały Prasowe

Panek wczoraj udostępnił klientom Porsche Cayman. Teraz ma problem - Zdjęcia

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Grudnia 2020

Porsche Cayman raptem wczoraj pojawiło się w ofercie sieci wypożyczalni Panek... i już zostało rozbite. Klientom nie dane było się nim nacieszyć. Aktualnie trwają ustalenia na temat dokładnych okoliczności i przebiegu wypadku. Artykuł będziemy na bieżąco aktualizować.

Wypożyczalnia Panek raptem wczoraj chwaliła się dodaniem do floty pojazdów, które klienci mogą wypożyczyć, Porsche Caymana. 275-konne auto sportowe napędzane jest przez silnik o pojemności 2.7-litra i osiąga pierwszą „setkę” w 5.7 sekundy. Porsche Cayman z tym silnikiem stanowiło najsłabszą (ale nie słabą) wersję modelu.

Firma na Facebooku chwali się, że jest to 2.7 litrowy model o mocy 245 KM, ale najprawdopodobniej doszło do pomyłki. Egzemplarz widoczny na zdjęciach opublikowanych przez firmę (oraz zdjęciach z miejsca wypadku) to druga generacja modelu, w której silnik 2.7 miał moc 275 KM.

Zobacz także: Rowerzystka pogryzła strażnika miejskiego? Mamy oświadczenie

Jako nowe, auto warte było około 232 tys. zł w wersji bazowej. Model, który przez jeden dzień był dostępny w ofercie wypożyczalni, to druga generacja Caymana, która trzymała kod fabryczny 981c i zadebiutowała na marcowym Geneva Motor Show 2012 wraz z odmianą roadster o nazwie Boxster. W 2013 roku samochód wspólnie z modelem 981 Boxster zdobył tytuł World Performance Car of the Year

Porsche w wypożyczalni wytrzymało 12 godzin

Auto należące w aplikacji do kategorii Extreme można było wynająć w cenie 3,99 zł za minutę i 4,99 zł za 1 km - do tego dochodzi opłata 1,99 zł za minutę postoju. Niestety Cayman nieprędko wróci do oferty. Pojazd wypożyczyć można było w Warszawie od wczoraj... i już został rozbity.

Do wypadku doszło na warszawskiej woli na ulicy Twardej.

Porsche Cayman z wypożyczalni Panek rozbite

Porsche rozbite nie z winy kierowcy. Wypożyczalnia ma problem

Porsche Cayman "wytrzymał" lekko ponad 12 godzin Do wypadku doszło w nocy (12 grudnia) o 2:52. Funkcjonariusze, którzy pojawili się na miejscu zdarzenia, stwierdzili winę kierowcy innego pojazdu.

Firma ma niestety problem - w zwykłych okolicznościach cała wartość szkody zostałaby pokryta z OC sprawcy.

Niestety, kierowca wynajętego Porsche Cayman przekroczył dozwoloną ilość alkoholu w organizmie. Badanie alkomatem wykazało "lekkie" przekroczenie dopuszczalnego limitu (niestety nie podano więcej szczegółów). Sprawa jest w toku.

Zobacz także: Nie wiedział, że w hotelu jest kamera. Okropne, przyłapali go

Panek w poście na Facebooku apeluje - "Nigdy nie wsiadajcie po alkoholu do samochodu w roli kierowcy. Czasami wystarczy jedno piwo, aby przekroczyć dopuszczalny limit. Przypominamy, że w Polsce jest to do 0,2 promila"

Co do samochodu i jego naprawy to nie wiadomo jeszcze czy auto powróci do oferty. Firma nie przywraca do usługi aut, co do których ma jakiekolwiek wątpliwości związane z bezpieczeństwem. Jeśli skala zniszczeń będzie poważna to auto nie wróci już do usługi - o tym dowiemy się na początku przyszłego tygodnia kiedy auto zostanie poddane oględzinom. - Zdradziła nam Katarzyna Panek, rzecznik prasowy firmy.

Z tego co wiem nikt nie ucierpiał - to jest dobra wiadomość. Niestety jedyna, ponieważ osoba kierująca na pewno poniesie konsekwencje i będzie musiała pokryć szkody spowodowane swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem szkody. - dodała

Porsche Cayman z wypożyczalni Panek rozbite

Rzecznik prasowy firmy podkreśla, że firma potępia prowadzenie wszelkich pojazdów pod wpływem alkoholu i przypomina o tym, że prowadzenie pojazdu pod jakimkolwiek wpływem może mieć bardzo złe konsekwencje.

Ponadto Panek S.A. wraz z naukowcami (pracownikami akademickimi z renomowanych uczelni) od 8 miesięcy prowadzi projekt informatyczny, który ma na celu wczesne wykrywanie osób będących pod wpływem alkoholu.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Mycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówMycie samochodu zimą. Kierowco, podpowiadamy jak dbać o auto podczas syberyjskich mrozówCzytaj dalej

Następny artykuł