ZDrogi.pl

Policja Oświęcim

Prawo jazdy miała przez półtora roku. Straciła je po jednym przejeździe

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Straciła prawo jazdy jednym przejazdem

Kobieta prawo jazdy miała zaledwie przez półtora roku. W niedzielę 21 marca natrafiła jednak na patrol grupy Speed, który pilnował porządku na trasie Oświęcim - Kęty. 

Koło godziny 10 20-latka jechała przez Łęki i w niebezpieczny sposób wyprzedzała innych kierowców. Manewry wykonywała mimo linii podwójnej ciągłej, przed przejściem dla pieszych, a do tego na skrzyżowaniu.

To jednak nie koniec jej przewinień. Funkcjonariusze wykonali pomiar prędkości. Urządzenie wskazało, że kobieta jechała nawet 117 km/h w terenie zabudowanym, w którym ograniczenie jest do 50 km/h.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Policjanci włączyli sygnały i zatrzymali kobietę. W trakcie kontroli ustalili, że za kierownicą audi siedziała 20-letnia mieszkanka Tychów.

Funkcjonariusze kontrolując kobietę, wymienili wszystkie jej wykroczenia. Po ich podliczeniu, przyznali jej aż 26 punktów karnych.

Tyle wystarczy, aby stracić prawo jazdy. Kobieta więc zgodnie ze starym żartem zebrała punkty, które może teraz wymienić na rower. Prawdopodobnie zapłaciła również wysoki mandat.

Limit punktów karnych. Kiedy tracimy prawo jazdy?

Policja przypomina, że limit punktów karnyc,h po których traci się uprawnienia wynosi 24. Jeśli ktoś ma prawo jazdy krócej niż 12 miesięcy, ma znacznie niższy limit, wynosząch 20.

W tym wypadku kobieta przekroczyła limit o dwa punkty. Teraz 20-latka musi się zgłosić do WORD-u na egzamin kontrolny. Jeśli zaliczy go za pierwszym razem, odzyska uprawnienia.

Oczywiście za ponowne testy, będzie musiała zapłacić standardową stawkę. Zakończenie egzaminu z pozytywnym wynikiem zeruje limit punktów karnych.

Jeśli jednak nie uda się zaliczyć powtórnego egzaminu, traci się (https://zdrogi.pl/skierniewice-kierowca-pojazdu-szambiarki-po-kresce-ps-260321 "Skierniewice. Kierowca szambiarki „po kresce""). W takim wypadku pozostaje przejście od nowa całej procedury ubiegania się o uprawnienia.

Tagi:

Podobne artykuły

Aktualności

8 tys. zł brutto za pracę na stacji paliw ORLEN? Cudowne oferty pracy kolosa
Czytaj więcej >

Aktualności

Holowanie prawie skończyło się uszkodzeniem obu aut - wideo
Czytaj więcej >

Aktualności

Włoska szkoła motoryzacyjna ma się bardzo dobrze. Koncept nowego Ferrari F40 wygląda bardzo obiecująco
Czytaj więcej >

Aktualności

Znalazłeś monetę w drzwiach twojego samochodu? Uważaj, oznacza duże niebezpieczeństwo
Czytaj więcej >

Aktualności

Ministerstwo opublikowało nowe stawki za odholowanie. Opłaty obejmą też hulajnogi elektryczne
Czytaj więcej >

Aktualności

Resort Infrastruktury ujawnia plany na przyszły rok. Długo oczekiwana zmiana może wejść w życie
Czytaj więcej >
Konrad Karpiuk

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]