ZDrogi.pl > Aktualności > Policja nie dała rady złapać 18-latka, który jechał ponad 200 km/h motocyklem - Wideo
Konrad Karpiuk
Konrad Karpiuk 19.03.2022 14:38

Policja nie dała rady złapać 18-latka, który jechał ponad 200 km/h motocyklem - Wideo

Policja pościg za motocyklistą
Policja Kujawsko-Pomorska

Policja w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie) otrzymała w ubiegłym tygodniu zgłoszenie o motocykliście, który swoją brawurową jazdą, stwarzał zagrożenie na drodze. Następnie informacje zostały przekazane wszystkim patrolom.

W końcu jeden z patroli zauważył na ulicy Żnina, opisywany przez zgłaszających, niebieski motocykl marki Suzuki. Funkcjonariusze dali mu sygnały, aby się zatrzymał, ale motocyklista jedynie przyśpieszył, rozpoczynając ucieczkę.

Jak widać na policyjnym nagraniu, motocyklista stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Nie tylko jechał z nadmierną prędkością, ale wykonywał wyjątkowo ryzykowne manewry.

18-latek szalał w terenie zabudowanym, jadąc ponad 100 km/h, na Drodze Krajowej numer 5 oraz ekspresowej S5. Wideo rejestrator policji nagrał momenty, gdy kierujący pędził ponad 200 km/h.

W końcu motocykliście udało się zgubić pościg, policja nie była w stanie go złapać. To jednak nie oznaczało, że uda mu się uniknąć konsekwencji, bo nagranie z wideo rejestratora pozwoliło na namierzenie tablic rejestracyjnych.

Kontynuacja artykułu pod materiałem wideo

Motocyklista został zatrzymany przez policję. Teraz odpowie za swoje czyny

Policjanci wykonywali czynności w celu namierzenia sprawcy. Po sprawdzeniu numerów motocykla w systemie okazało się, że jego właściciel ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Ponadto 18-latek już wcześniej już wcześniej złamać zakaz. To by tłumaczyło, dlaczego uciekał, gdy próbowano go zatrzymać.

Za niezatrzymanie się do kontroli, nastolatek odpowie jak za przestępstwo. Ponadto poniesie odpowiedzialność, za popełnione wykroczenia.

Policja przekazała apel do motocyklistów, którzy w związku z ładną pogodą zaczęli tłumnie wyjeżdżać na ulicę. Zaapelowano, aby przestrzegali ograniczeń prędkości i nie popisywali się na drodze.

- Motocyklisto pamiętaj, że droga publiczna to nie tor wyścigowy! Pomyśl o innych użytkownikach dróg. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego. Miej na względzie bezpieczeństwo swoje i innych - podsumowała sierż. szt. Ewelina Łasut z kujawsko-pomorskiej policji.

Nagranie udostępniamy poniżej:

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected];

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Źródło: Policja Kujawsko-Pomorska