ZDrogi.pl
Policja pościg za motocyklistą

Policja Kujawsko-Pomorska

Policja nie dała rady złapać 18-latka, który jechał ponad 200 km/h motocyklem - Wideo

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Policja poszukiwała motocyklisty, na którego skarżyli się kierowcy, zarzucając mu brawurową jazdę. Gdy go namierzono, nie zatrzymał się do kontroli. Później był w stanie zgubić policyjny pościg.

Policja nie dała rady złapać 18-latka na motocyklu

Policja w Żninie (woj. kujawsko-pomorskie) otrzymała w ubiegłym tygodniu zgłoszenie o motocykliście, który swoją brawurową jazdą, stwarzał zagrożenie na drodze. Następnie informacje zostały przekazane wszystkim patrolom.

W końcu jeden z patroli zauważył na ulicy Żnina, opisywany przez zgłaszających, niebieski motocykl marki Suzuki. Funkcjonariusze dali mu sygnały, aby się zatrzymał, ale motocyklista jedynie przyśpieszył, rozpoczynając ucieczkę.

Jak widać na policyjnym nagraniu, motocyklista stwarzał ogromne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Nie tylko jechał z nadmierną prędkością, ale wykonywał wyjątkowo ryzykowne manewry.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

18-latek szalał w terenie zabudowanym, jadąc ponad 100 km/h, na Drodze Krajowej numer 5 oraz ekspresowej S5. Wideo rejestrator policji nagrał momenty, gdy kierujący pędził ponad 200 km/h.

W końcu motocykliście udało się zgubić pościg, policja nie była w stanie go złapać. To jednak nie oznaczało, że uda mu się uniknąć konsekwencji, bo nagranie z wideo rejestratora pozwoliło na namierzenie tablic rejestracyjnych.

Motocyklista został zatrzymany przez policję. Teraz odpowie za swoje czyny

Policjanci wykonywali czynności w celu namierzenia sprawcy. Po sprawdzeniu numerów motocykla w systemie okazało się, że jego właściciel ma zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązuje do czerwca 2023 roku.

Ponadto 18-latek już wcześniej już wcześniej złamać zakaz. To by tłumaczyło, dlaczego uciekał, gdy próbowano go zatrzymać.

Za niezatrzymanie się do kontroli, nastolatek odpowie jak za przestępstwo. Ponadto poniesie odpowiedzialność, za popełnione wykroczenia.

Policja przekazała apel do motocyklistów, którzy w związku z ładną pogodą zaczęli tłumnie wyjeżdżać na ulicę. Zaapelowano, aby przestrzegali ograniczeń prędkości i nie popisywali się na drodze.

- Motocyklisto pamiętaj, że droga publiczna to nie tor wyścigowy! Pomyśl o innych użytkownikach dróg. Przestrzegaj przepisów ruchu drogowego. Miej na względzie bezpieczeństwo swoje i innych - podsumowała sierż. szt. Ewelina Łasut z kujawsko-pomorskiej policji.

Źródło: Policja Kujawsko-Pomorska

Podobne artykuły

Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Kradzież na walizkę

Aktualności

Nieudana próba kradzieży BMW M2. Złodzieje wyłożyli się na jednej rzeczy - Wideo

Czytaj więcej >

Aktualności

Złodziejom udało się otworzyć auto. Nie dali rady otworzyć bramy - Wideo

Czytaj więcej >
Wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu

Aktualności

W niedozwolonym miejscu wyprzedził nieoznakowany radiowóz - Wideo

Czytaj więcej >
Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano

Aktualności

Toyota GR-86 zadebiutuje później niż planowano. Japończycy mają dobry powód

Czytaj więcej >
Subaru wygrało wyścig z lamborghini

Aktualności

Subaru staje do wyścigu z Lamborghini. Kierowca supersamochodu był bez szans - Wideo

Czytaj więcej >