ZDrogi.pl
Policja

policja.pl

Statystyki policyjne są porażające. Mundurowi podsumowali tegoroczny okres świąteczny

29 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Policja podsumowała tegoroczny okres świąteczny. Pomimo faktu, że incydentów na polskich drogach było mniej, zginęło w nich więcej osób. Szczegółowe dane przedstawione przez Komendę Główną Policji, jasno wskazują, że zakończony przed kilkoma dniami okres

Policja podsumowała tegoroczny okres świąteczny. Statystyki nie napawają optymizmem. 

Bezpieczeństwo na polskich drogach to niezwykle ważny aspekt, który jest bardzo istotny dla każdego z nas. Nie od dziś wiadomo, że wzmożony ruch na publicznych trasach przekłada się na ilość wypadków drogowych. 

Tegoroczne święta zostały właśnie podsumowane przez policję. Podczas tych kilku dni na polskich drogach doszło do 122 wypadków. W ich wyniku życie straciły 22 osoby. a 136 osób zostało rannych.

Jeżeli chodzi o analogiczny okres w ubiegłym roku, lista incydentów drogowych zmniejszyła się o połowę. Zapewne jest to wynikiem pandemii koronawirusa Covid-19. 

Innym bardzo negatywnym zjawiskiem, które uwidoczniło się na rodzimych trasach jest liczba pijanych kierowców. W tym roku funkcjonariusze złapali 793 nietrzeźwych kierowców. 

,,Możemy powiedzieć, że święta były dość spokojne, natomiast liczba ofiar jest jedyną statystyką, która nas niepokoi" - przekazał komisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

Policja podsumowała Święta Bożego Narodzenia. Jest gorzej niż rok temu. 

Jeżeli chodzi o ubiegłoroczne statystyki dotyczące śmiertelnych ofiar są one niższe niż w tym roku. Obrazuje to ta niezbyt pozytywna statystyka, która jasno i klarownie wskazuje, że święta 2020 były zdecydowanie bardziej tragiczne. 

Przed rokiem w Święta Bożego Narodzenia, w 253 wypadkach na polskich drogach zginęło 28 osób , to  o 5 mniej niż w 2020. W kończącym się aktualnie roku, zdarzeń drogowych było po prostu mniej, ale były one tragiczniejsze. 

Pozytywem może być tegoroczna liczba osób, które zostały poszkodowane. W ubiegłym roku ranne zostały 323 osoby, natomiast w tym roku 136. 

Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróżowania po polskich drogach. Jeden błąd może zakończyć się ogromną tragedią, tak jak na Mazowszu, gdzie Zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zginęły w przerażających okolicznościach

Artykuły polecana przez redakcję zdrogi.pl 

Podobne artykuły

Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >