Policja
Źródło: policja.pl

Statystyki policyjne są porażające. Mundurowi podsumowali tegoroczny okres świąteczny

Piotr DutkaPiotr Dutka
29 Grudnia 2020

Policja podsumowała tegoroczny okres świąteczny. Pomimo faktu, że incydentów na polskich drogach było mniej, zginęło w nich więcej osób. Szczegółowe dane przedstawione przez Komendę Główną Policji, jasno wskazują, że zakończony przed kilkoma dniami okres świąteczny był relatywnie spokojny. Niestety, ale kilka aspektów jest szczególnie niepokojących.

Policja podsumowała tegoroczny okres świąteczny. Statystyki nie napawają optymizmem.

Bezpieczeństwo na polskich drogach to niezwykle ważny aspekt, który jest bardzo istotny dla każdego z nas. Nie od dziś wiadomo, że wzmożony ruch na publicznych trasach przekłada się na ilość wypadków drogowych.

Tegoroczne święta zostały właśnie podsumowane przez policję. Podczas tych kilku dni na polskich drogach doszło do 122 wypadków. W ich wyniku życie straciły 22 osoby. a 136 osób zostało rannych.

Jeżeli chodzi o analogiczny okres w ubiegłym roku, lista incydentów drogowych zmniejszyła się o połowę. Zapewne jest to wynikiem pandemii koronawirusa Covid-19.

Innym bardzo negatywnym zjawiskiem, które uwidoczniło się na rodzimych trasach jest liczba pijanych kierowców. W tym roku funkcjonariusze złapali 793 nietrzeźwych kierowców.

Tragiczny wypadek na Opolszczyźnie. Dwie młode osoby zginęły w strasznych okolicznościachTragiczny wypadek na Opolszczyźnie. Dwie młode osoby zginęły w strasznych okolicznościachCzytaj dalej

,,Możemy powiedzieć, że święta były dość spokojne, natomiast liczba ofiar jest jedyną statystyką, która nas niepokoi" - przekazał komisarz Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

Policja podsumowała Święta Bożego Narodzenia. Jest gorzej niż rok temu.

Jeżeli chodzi o ubiegłoroczne statystyki dotyczące śmiertelnych ofiar są one niższe niż w tym roku. Obrazuje to ta niezbyt pozytywna statystyka, która jasno i klarownie wskazuje, że święta 2020 były zdecydowanie bardziej tragiczne.

Przed rokiem w Święta Bożego Narodzenia, w 253 wypadkach na polskich drogach zginęło 28 osób , to  o 5 mniej niż w 2020. W kończącym się aktualnie roku, zdarzeń drogowych było po prostu mniej, ale były one tragiczniejsze.

Pozytywem może być tegoroczna liczba osób, które zostały poszkodowane. W ubiegłym roku ranne zostały 323 osoby, natomiast w tym roku 136.

Mundurowi apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas podróżowania po polskich drogach. Jeden błąd może zakończyć się ogromną tragedią, tak jak na Mazowszu, gdzie Zderzyły się dwa samochody osobowe. Trzy osoby zginęły w przerażających okolicznościach

Artykuły polecana przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł