Policja uratowała życie mężczyzny
Źródło: Facebook: Policja Śląska

Miejski monitoring nagrał bohaterską akcję policjantów

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
28 Grudnia 2020

Policja w ostatnim czasie nie ma najlepszej prasy - tym bardziej więc cieszy fakt, że wciąż możemy na nią liczyć. Kilka dni temu funkcjonariusze uratowali życie pewnemu mężczyźnie. Na ten moment nie podano informacji, co doprowadziło do tak dramatycznych scen na jednej z gliwickich ulic.

Gliwiccy policjanci uratowali życie mężczyźnie, który 27 grudnia po godzinie 9:00 stracił przytomność na jednej z ulic. Spontaniczną akcję ratunkową zarejestrowały kamery gliwickiego monitoringu.

Do niespodziewanej interwencji doszło 27 grudnia po godzinie 9:00. Funkcjonariusze patrolowali radiowozem rejon targowiska miejskiego, gdy nagle jeden z policjantów zauważył mężczyznę, który stracił przytomność i leżał na ziemi. Niezwłocznie rozpoczęto akcję ratunkową.
Policjanci natychmiast zatrzymali radiowóz i podbiegli do leżącego. Okazało się, że mężczyzna jest nieprzytomny i Cały we krwi. Funkcjonariusze zawiadomili dyżurnego, a ten poinformował ich, że karetka została wezwana chwilę wcześniej.

Policja. Szybka akcja ratunkowa prawdopodobnie uratowała życie przechodnia

Mundurowi ułożyli chorego w bezpiecznej pozycji bocznej ustalonej i rozpoczęli reanimację, dzięki której mężczyzna zaczął oddychać.

Po pewnym czasie na miejsce przybyła karetka pogotowia i ratownicy przejęli poszkodowanego. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala, gdzie otoczono go opieką medyczną. Najprawdopodobniej zawdzięcza policjantom życie.

Tragiczny wypadek busa Poczty Polskiej. 2 osoby nie żyją, 10 poszkodowanychTragiczny wypadek busa Poczty Polskiej. 2 osoby nie żyją, 10 poszkodowanychCzytaj dalej

Zdarzenie nagrały kamery monitoringu miejskiego. Na krótkim nagraniu widać, jak mężczyzna nagle upada. Zarejestrowano również moment, w którym policjanci przystąpili do akcji ratunkowej.

Dzięki nagraniu policja wykluczyła udział osób trzecich w zdarzeniu.

Policja ze śląska opublikowała nagranie na swoim koncie Facebook:

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Zobacz jak wygląda Południowa Obwodnica Warszawy:

 

Następny artykuł