Policja drony
Źródło: Policja.pl

Kierowcy muszą mieć się na baczności. Policja ma nową, skuteczną zabawkę

Piotr DutkaPiotr Dutka
25 Stycznia 2021

Policja ma nową, bardzo skuteczną broń, która posłuży jej do poprawienia bezpieczeństwa na polskich drogach. 22 stycznia, funkcjonariusze stołecznej policji wzięli udział w specjalnej akcji "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego". Działania mundurowych nie ograniczały się do pieszych patroli oraz tych w tradycyjnej formie. Skorzystali oni z nowoczesnych technologii, a mianowicie z super mobilnych dronów, które dokumentowały wykroczenia prosto z powietrza.

Policja korzysta z nowoczesnych technologii. Drony pomogą w walce o bezpieczeństwo na polskich drogach.

Nie od dziś wiadomo, że nowoczesne technologie mają nieocenioną wartość, szczególnie jeśli chodzi o ich wykorzystanie w celu zapewnienia bezpieczeństwa obywateli. Polska policja w tym celu, będzie korzystać ze specjalnych dronów.

Możliwość patrolowania z powietrza jest bardzo ciekawym, a zarazem rewolucyjnym rozwiązaniem. Funkcjonariusze chętnie korzystają z nowego sprzętu, przez co bez problemu mogą monitorować większe obszary.

Ogólnopolska akcja Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego, która miała miejsce w ubiegły weekend, była przykładem skoordynowanej akcji, przeprowadzonej przez polską drogówkę. Patrol naziemny przy pomocy operatorów dronów mógł w bardzo skuteczny sposób wykonywać swoją pracę. Zwiększyła się również skuteczność działań mundurowych.

Policja w głównej mierze skupiła się na skrzyżowaniach oraz przejściach dla pieszych. To właśnie tam dochodzi o największej ilości przekroczeń przepisów, które w sporym procencie kończą się tragicznymi zdarzeniami.

Uciekał swoim BMW przed policją. 43-latek myślał, że przechytrzy funkcjonariuszy - WideoUciekał swoim BMW przed policją. 43-latek myślał, że przechytrzy funkcjonariuszy - WideoCzytaj dalej

W sytuacji, gdy powietrzny patrol wypatrzył błąd jakiegoś kierowcy bądź też pieszego od razu przekazywał informację do kolegów czekających na ziemi. Dzięki czemu mogli oni wkroczyć do akcji i skutecznie ukarać delikwenta.

Policja ostrzega kierowców. Mamy ogromną liczbę materiałów. Ci, którzy nie zostali ukarani bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia, mogą spodziewać się mandatu.

Mundurowi podkreślają, że mają ogromną liczbę zarejestrowanych wykroczeń. Przekazują, że dowód winy wraz z mandatem zostanie przesłany kierowcy drogą pocztową.

Nie wiadomo dokładnie ile osób zostało ukaranych. Warszawscy funkcjonariusze nie opublikowali szczegółowych danych. Pewny jest natomiast fakt, że te użycie nowoczesnego sprzętu jest niezwykle potrzebne i znacząco wspomoże prace mundurowych.

Warto podkreślić, że w ciągu najbliższych kilku miesięcy będziemy świadkami jeszcze kilku skoordynowanych akcji z udziałem policyjnych dronów. Bardzo prawdopodobne, że ten rewolucyjny sprzęt może w przyszłości być prawdziwą zmorą polskich kierowców. Będzie to bezpośrednio powiązane z rozwiniętymi możliwościami kontrolowania zmotoryzowanych w bardzo skuteczny, a zarazem dyskretny sposób.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł