Policja Kielce
Źródło: Świętokrzyska Policja

Nastolatek uciekał przed policją. Kierował pod wpływem środków niedozwolonych

Piotr DutkaPiotr Dutka
22 Lutego 2021

Policja z Kielc dokonała bardzo nietypowego zatrzymania. 16-letni kierujący miał ma swoim koncie osobliwą listę poważnych wykroczeń drogowych. Prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków, brak uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli, a także zmuszenie policjantów do pościgu oraz kolizja z oznakowanym radiowozem. Tak prezentuje się bilans krnąbrnego nastolatka.

Policja zatrzymała 16-letniego kierowcę. Jego lista wykroczeń jest bardzo okazała.

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek, 22 lutego na terenie gminy Bodzentyn. Dokładne informacje podane przez Komendę Wojewódzką Policji Kielcach wskazują, że miało ono miejsce w miejscowości Psary – Kąty w województwie świętokrzyskim, na krótko przed północą.

Podczas policyjnego patrolu, lokali funkcjonariusze zauważyli osobowego Volkswagena, który rażąco łamał obowiązujące przepisy drogowe. Poruszał się z nadmierną prędkością i stwarzał zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Mundurowi bez wahania postanowili zatrzymać auto do kontroli, włączając sygnały świetlne i dźwiękowe. Młody mężczyzna zignorował polecenia policjantów i rozpoczął brawurową ucieczkę.

Podczas gdy radiowóz zrównał się z Volkswagenem, kierujący osobówką wykonał manewr skrętu, co spowodowało kolizję pomiędzy dwoma pojazdami. Jak się okazało, był to koniec pościgu. Nastolatek trafił w ręce funkcjonariuszy.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Okazało się, że nieletni kierowca nie ma uprawnień, a ponadto specjalny tester narkotyków wykazał, że znajduje się pod wpływem amfetaminy.

Dodatkowo w trakcie przeszukania osobówki, kryminalni ujawnili 2 gramy suszu marihuany, a także 5 gramów amfetaminy.

Młody chłopak wpadł w bardzo poważne tarapaty. Lista jego wykroczeń jest bardzo okazała. Za wszystkie odpowie przed sądem dla nieletnich.

Niestety, ale nie był to jedyny, tego typu przypadek, który miał miejsce w naszym kraju w ostatnim czasie. Kierowca BMW wysiadł z auta i rzucił koktajlem Mołotowa prosto w budynek. Na szczęście butelka wylądowała tylko przed wejściem. Mimo tego, że się rozbiła, nikomu nic się nie stało, nie doszło również do pożaru.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł