ZDrogi.pl
Policja regularnie walczy z kierowcami hałasującymi nocą pod sklepem Agata Meble

YouTube: Lublin112.pl

Mieszkańcy Lublina mają dość. Sklepowy parking zmienia się nocą w tor wyścigowy - Wideo

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Policja regularnie robi "naloty" na nocne spędy kierowców pod sklepem Agata Meble w Lublinie. Niestety nie rozwiązuje to problemu mieszkańców. Hałas i śmieci uprzykrzają życie całej dzielnicy Węglin.

W Lublinie, w dzielnicy Węglin-Południe znajduje się sklep meblowy firmy Agata Meble. Jest on oblegany zarówno przez klientów i amatorów nocnych szaleństw za kierownicą. Mieszkańcy okolicy skarżą się, że w każdy weekend na parkingu pod sklepem zbiera się kilkadziesiąt aut.

Pisk opon, głośne wydechy, muzyka... to wszystko zakłóca spokój i nie daje ludziom zasnąć. W dodatku uczestnicy „zlotów” każdorazowo zostawiają po sobie mnóstwo śmieci.

Policja niewiele może zrobić w tej sprawie.

Cały parking przed salonem Agata Meble w weekendy regularnie oblegany jest przez samochody. Zdarzało się, że stało ich tam grubo ponad setka. Mieszkańcy skarżą się, że samochody są tak przeraźliwie głośne, że słychać je w całej dzielnicy.

Wyglądało to tak, jakby szarańcza ryczących samochodów opanowała okolicę, non stop ktoś przyjeżdżał pod Salon Agata, inni odjeżdżali z piskiem opon, żeby ścigać się na ulicach” - napisała do portalu Lublin112.pl pani Ania z Węglina.

Policja nie raz interweniowała, ale kierowców jest zbyt wielu - ponadto parking jest miejscem publicznym i nie można nikogo stamtąd wygonić. Funkcjonariusze zapewniają, że przeprowadzają regularne kontrole miejsc spotkań owych kierowców.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Policjanci regularnie kontrolują kierowców - tych jednak to nie zniechęca

W ostatni weekend w ciągu kilku godzin policjanci z formacji „Speed” ujawnili łącznie 85 wykroczeń drogowych. W konsekwencji ich działań zatrzymano aż 10 praw jazdy i 4 dowody rejestracyjne.

Czuję się tak, jakbyśmy mieszkali na środku toru wyścigowego” - kontynuuje poirytowana Pani Ania w wiadomości do portalu Lublin112.pl.

Pomijając hałas, który nie daje mieszkańcom zasnąć, problemem są również pozostawione przez kierowców śmieci, które walają się po okolicy. Głos w sprawie zabrała sieć sklepów meblowych Agata Meble:

Agata S.A. jest świadoma problemu związanego z cyklicznymi spotkaniami osób na parkingu przy salonie w Lublinie. Jako spółka podejmuje wszelkie działania, które są w zakresie jej możliwości – takie jak zgłaszanie sprawy przez ochronę do odpowiednich służb. Szerzej zakrojone działania nie są możliwe, ponieważ spółka jest właścicielem wyłącznie części parkingu. Z pozostałego obszaru Agata S.A. korzysta na zasadzie służebności gruntowej. Oznacza to, że firma nie ma możliwości ograniczenia dostępności parkingu, co uniemożliwiłoby tego typu spotkania, jednak deklaruje konsekwentne, dalsze zgłaszanie każdorazowo podobnych incydentów służbom porządkowym, mając nadzieję, że doprowadzą one do zażegnania problemowej sytuacji, z jaką borykają się mieszkańcy okolicy.Biuro Prasowe salonów Agata

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca citroena wjechał na plac w Albanii. Doszło do groźnej sytuacji

Aktualności

Albania. Niesamowita reakcja przechodnia. Powstrzymał niebezpiecznego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna próbował zatrzymać staczające się auto. Zginął pod jego kołami

Aktualności

Ojciec zginął na oczach autystycznego syna. Nieszczęśliwy splot wydarzeń - Wideo

Czytaj więcej >
Policja instrybutor

Aktualności

Zakończyła się postępowanie w sprawie "instrybutora". Policjanci poniosą konsekwencje

Czytaj więcej >
Legendarny raper DMX w ostatnią podróż wybrał się nietypowym pojazdem

Aktualności

Legendarny raper nie żyje. DMX w ostatnią podróż wybrał się wyjątkowym autem - Wideo

Czytaj więcej >
Friz stracił prawo jazdy

Aktualności

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

Czytaj więcej >
Policjanci łamali przepisy, zostali nagrani przez czytelnika trojmiasto.pl

Aktualności

Nagrał policjantów łamiących przepisy, chwilę później go zatrzymali - Wideo

Czytaj więcej >