ZDrogi.pl
Policja wpadka przy kontroli

youtube.com Stop Cham Śląsk

Nieudana kontrola alkomatem, policjanci sprawdzili pasażera zamiast kierowcy - Wideo

19 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Policja niemal codziennie prowadzi wiele rutynowych czynności, takich jak kontrola trzeźwości kierowców. W tym przypadku funkcjonariuszy zgubiła rutyna. Nie zauważyli nic podejrzanego w tym, że przed osobą badaną alkomatem, nie ma kierownicy.

Policja z wpadką przy kontroli trzeźwości

Policja prawdopodobnie ze Śląska (co może sugerować nazwa kanału, który wrzucił materiał) zaliczyła nie lada pomyłkę. Do kontroli alkomatem podjechał tzw. anglik, czyli samochód z kierownicą z prawej strony.

Oczywiście z racji, że w Polsce jest ruch prawostronny, funkcjonariusze prowadzili kontrolę, stojąc po lewej stronie auta, tam gdzie większość pojazdów w Polsce ma kierownicę. Gdy samochód podjechał, "dmuchnąć" musiał pasażer zamiast kierowcy.

Gdyby po tym funkcjonariusz podszedł z drugiej strony i sprawdził kierowcę, nie byłoby problemu. Problem w tym, że na kontroli pasazera się skończyło.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Oczywiście wszystkie osoby w aucie, po odjechaniu od policjanta wybuchnęły śmiechem. Choć sytuacja niewątpliwie zabawna, to nikomu nie byłoby do śmiechu, gdyby kierowca był pijany.

Z drugiej strony trudno się dziwić policjantom. W trakcie takiej kontroli sprawdzają prawdopodobnie kilkadziesiąt, jak nie kilkaset aut. Po takim "przemieleniu" wielu funkcjonariuszy czuje się jak pracownik fabryki na taśmie.

Jednak taki "szczegół" nie powinien umknąć policjantom. Odpowiadają za bezpieczeństwo na drogach i w takim wypadku błąd mógłby mieć poważne skutki. Zwłaszcza gdyby pijany kierowca wywołał później wypadek. Zwłaszcza, że to niejedyny tego typu przypadek, który został nagrany.

Policja miewa te inne wpadki

Nagrań z podobnymi wpadkami funkcjonariuszy jest w sieci znacznie więcej. Na Youtube krąży podobne nagranie, gdzie podczas kontroli trzeźwości również został skontrolowany pasażer zamiast kierowcy w "angliku".

W komentarzach pod pierszym filmem internauta napisał jak policjanci chcieli mu wypisać mandat za rozmowę przez telefon podczas prowadzenia auta. Po chwili funkcjonariusze zorientowali się, że rozmowę prowadził pasażer, bo kierowca był z prawej strony. 

Z tym, że powyższa sytuacja była raczej pokazem czujności policjantów. W sieci krąży również nagranie gdy rutyna funkcjonariusza zgubiła w inny sposób i nieomal puścił pijanego kierowcę dalej.

Na filmie widać jak policjant kontroluje kierowcę, zerka na alkomat i pozwala mu kontynuować jazdę. Po chwili orientuje się, że alkomat wskazał na to, że kontrolowany był pijany. Zdążył w porę zawiadomić kolegę ze służby i razem z nim ruszył do zatrzymania pijanego kierowcy.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >
YouTuber Ginger Billy przerobił swojego forda na kosiarkę.

Aktualności

Przerobił starego forda na... kosiarkę. Można kosić w deszczu - Wideo

Czytaj więcej >
Mistrz parkowania w akcji. Wystarczyły mu 3 cm zapasu

Aktualności

Prawdziwy mistrz parkowania. Temu kierowcy wystarczyły 3 cm zapasu - Wideo

Czytaj więcej >