Policja otrzymała zgłoszenie dotyczące morderstwa.
Źródło: Photo by Simon Schoepf on Unsplash

Doniósł, że popełnił morderstwo... aby policja odśnieżyła mu podjazd

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
19 Lutego 2021

Policja otrzymała fałszywe zgłoszenie dotyczące morderstwa. Okazało się, że zgłaszający chciał zmusić służby do... odśnieżenia podjazdu. Co ciekawe - za tak poważne (i w dodatku fałszywe zgłoszenie) zostanie ukarany grzywną w wysokości... niecałych 16 zł.

Pewien mężczyzna postanowił w nietypowy sposób rozwiązać problem śniegu na drodze dojazdowej do domu. Mężczyzna uznał, że odśnieżanie to obowiązek lokalnych władz.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Grybova Rudnia w północno-zachodniej Ukrainie. Poinformowała o nim Julia Kowtoun z Czerniowowskiej komendy policji.

Mężczyzna zadzwonił na policję i zgłosił, że popełnił morderstwo i czeka na służby w domu. Uprzedził jednak, że dojazd do jego posesji jest utrudniony i zasugerował, aby policjanci wzięli ze sobą pług śnieżny.

Policja otrzymała informację, że Ukrainiec zadźgał partnera swojej matki, który „nie wykazuje teraz żadnych oznak życia” - powiedziała w poniedziałek Kowtoun.

Mężczyzna poradził również policji, aby przyniosła pług śnieżny, ponieważ „w inny sposób nie można dotrzeć do jego domu” - dodała.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Policja była jednak przygotowana na takie sytuacje i dotarli do „mordercy” pojazdem terenowym.

Ku zdziwieniu funkcjonariuszy, ofiara była cała i zdrowa. Mężczyzna był również mocno zdziwiony, gdy usłyszał, że miał paść ofiarą ataku. Jak udało się ustalić - domniemany morderca uznał, że droga dojazdowa do jego posesji powinna zostać przez lokalne służby.

Według władz wspomniana droga została odśnieżona, ale mężczyzna nie był niezadowolony efektów i miał nadzieję, że policja pracę dokończy.

Podejrzany przyznał się do fałszywego zgłoszenia i grozi mu grzywna w wysokości do... 119 hrywien (około 15 zł 50 gr).

Warto przy okazji wspomnieć, że Ukraina w tym regionie odnotowała w ostatnich dniach rekordowe opady śniegu - ponad 50 centymetrów.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł