ZDrogi.pl
Policja potwierdza - w Strzegomi zamordowano kota

Policja.pl

Zniszczył auto, następnie odciął kotu głowę i położył na dachu

18 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Piotr Szczurowski

Udostępnij:

Policja w Strzegomiu potwierdza okrutne zdarzenie, o którym poinformowało wrocławskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Sprawca bestialsko zamordował kota. 1 grudnia odkryto zwłoki zwierzęcia znajdujące się przy zniszczonym aucie. Policja nie zdradza sz

Do makabrycznego zdarzenia doszło w Strzegomiu (Dolnośląskie). Sprawca zniszczył auto osobowe - w pobliżu znaleziono zabitego kota. Zwierzę miało odciętą głowę.

O okropnym zdarzeniu poinformowało wrocławskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami za pomocą mediów społecznościowych. Zamieszczono wpis, z którego wynika, że nieznany sprawca zniszczył auto osobowe, a na jego dachu położył odciętą głowę zwierzęcia.Towarzystwo o zdarzeniu poinformowane zostało przez jednego z mieszkańców Strzegomia.

Bestialski czyn wobec niewinnego kota, do którego doszło przy ul. Kościelnej, ujawniono 1 grudnia br. Nieznany sprawca, oprócz zniszczenia auta osobowego, obciął głowę kotu i położył ją na dachu pojazdu.

Policja potwierdza makabryczne zdarzenie

Nie wiadomo kto jest sprawcą tego czynu, ani jaki miał motyw. Prawdopodobnie był to okrutny akt zemsty na właścicielu auta. Policja potwierdza, że doszło do takiego zdarzenia, jednak nie zdradza żadnych szczegółów. Magdalena Ząbek, rzecznik prasowy policji w Świdnicy w rozmowie z Radio Wrocław poinformowała, że prowadzone są czynności w tej sprawie. Towarzystwo Opieki nad zwierzętami będzie występować jako oskarżyciel posiłkowy.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Policja regularnie mierzy się z potworami, którzy znęcają się nad zwierzętami

Nieznany sprawca odpowie za zniszczenie mienia oraz przestępstwo z art. 35 Ustawy o ochronie zwierząt  - za zabicie kota grozi mu kara pozbawienia wolności do 3 lat oraz nawiązka w wysokości od tysiąca do 100 tys. zł na cel związany z ochroną zwierząt. Sytuacja od razu przypomina o bulwersującym zdarzeniu z zeszłego roku , w którym Rafał B. przejechał psa.

Wskutek odniesionych obrażeń zwierzę niestety zmarło. Pierwotnie mężczyzna otrzymał wyrok dwóch lat ograniczenia wolności oraz prace społeczne. Ponadto musiał zapłacić 10 tysięcy na rzecz towarzystwa ochrony zwierząt.

Sąd zadecydował również o tym, że Rafał B. musiał pokryć koszty sądowe w wysokości 22 tysięcy złotych. Ponadto mężczyzna otrzymał również zakaz posiadania zwierząt przez następne 10 lat.Według wielu środowisk taka kara była niedostateczna, w związku z tym sąd rozpatrzył sprawę ponownie.

Nowy wyrok stanowi, że mężczyzna będzie poddany karze dwóch lat bezwzględnego pozbawienia wolności, a zakaz posiadania zwierząt został wydłużony do 15 lat.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Nie żyje Robert Kokh

Aktualności

Nie żyje gwiazda sportu motorowego. Pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo

Czytaj więcej >
Kobieta uderzyła w parking po szczepieniu na COVID-19

Aktualności

Wracała ze szczepienia i spadła ze skarpy. Aż 8 ratowników wyciągało ją z pojazdu

Czytaj więcej >

Aktualności

Warszawa. Napad z bronią na kierowcę taksówki. Policja poszukuje sprawcy

Czytaj więcej >
Ford Kuga. Źródło: zDrogi.pl

Aktualności

Kupili auto i nie mogą nim jeździć, bo zarejestrowano już drugie z tym samym VIN-em

Czytaj więcej >
Chiny zapłacił za BMW w monetach

Aktualności

Kupił wymarzone BMW za pomocą monet. Przyniósł do salonu aż 900 kg miedziaków - Wideo

Czytaj więcej >
Funkcjonariusze walczyli o życie niemowlęcia. Dziecko zakrztusiło się kawałkiem jabłka

Aktualności

Monitoring miejski w Poznaniu nagrał dramatyczną walkę o życie niemowlęcia

Czytaj więcej >