Policja zatrzymała traktorzyste.
Źródło: Agrfoto.pl (Zdjęcie Poglądowe)

Nietrzeźwy rolnik uciekał przed policją. W przyczepce wiózł swoją małą wnuczkę

Piotr DutkaPiotr Dutka
18 Lutego 2021

Policja dokonała nietypowego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. 70-letni traktorzysta uciekał przed mundurowymi po zaśnieżonej drodze gruntowej. Mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Szokujący jest jednak fakt, że na naczepie wiózł swoją małą wnuczkę.

Policja zatrzymała 70-letniego rolnika. Senior był pod wpływem alkoholu.

Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę, 17 lutego w Człuchowie (województwo zachodniopomorskie). Tamtejsza policja postanowiła skontrolować kierującego traktorem rolniczym, który wydał się im podejrzany. Mężczyzna zdecydował się na ucieczkę.

- W jednej z wiosek w gminie Człuchów policjanci zauważyli mężczyznę, prowadzącego ciągnik rolniczy i próbowali zatrzymać go do kontroli. Wiedzieli, że prowadzący nie ma uprawnień. Kierujący skręcił na zaśnieżoną drogę gruntową, na której funkcjonariusze nie mogli go wyprzedzić i uniemożliwić dalszą jazdę. W ten sposób kierujący traktorem przejechał około 2 kilometrów - zaznaczył oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie Sławomir Gradek.

Funkcjonariusze nie odpuścili i wciąż jechali za pojazdem. Ostatecznie dojechali do posesji mężczyzny, gdzie doszło do zatrzymania. Jak się potem okazało, miał on sporo na swoim sumieniu.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że mężczyzna znajduje się pod wpływem alkoholu. Miał on 0,5 promila w wydychanym powietrzu.

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Bardzo szybko okazało się również, że wraz z nietrzeźwym kierującym podróżowała jego 8-letnia wnuczka. Dziewczynka znajdowała się na naczepie ciągnika. Nie był to jednak koniec problemów 70-latka.

- W tracie kontroli wyszło też na jaw, że ciągnik nie miał ubezpieczenia OC, a rolnik stracił uprawnienia do prowadzenia pojazdów - informuje Polsat News.

Warto dodać, że za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli seniorowi grozi naprawdę surowa kara. Mowa o ograniczeniu wolności do lat 5, a także 2 lata za jazdę pod wpływem alkoholu.

Do bardzo podobnej sytuacji doszło w Górzycy w województwie lubuskim. Młody traktorzysta postanowił zorganizować kulig dla swoich znajomych. Policjanci próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej, lecz mężczyzna nie reagował na ich polecenia.

Traktorzysta może zostać pozbawiony wolności nawet do 5 lat.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł