ZDrogi.pl
Policja Węgry

Youtube

Nietypowy sposób na transportowanie samochodu. Policja dosłownie zaniemówiła - Wideo

8 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Policjanci węgierskiej drogówki byli świadkami nietypowego zdarzenia drogowego, do którego doszło na jednej z tras w okolicach miasta Érd. Wysłużony opel astra był transportowany w kuriozalny sposób. Oglądając poniższe nagranie, można dojść do wnio

Policja patrzyła z niedowierzaniem na szokujący transport. Wykorzystano samochód dostawczy zamiast lawety. 

Do zdumiewającego zdarzenia doszło w sobotę 6 marca w jednej z węgierskich miejscowości. Podczas rutynowego patrolu na trasie pomiędzy miejscowościami Törökbálint oraz Érd, funkcjonariusze lokalnej drogówki, byli świadkami niestandardowego transportu. 

Pewien mężczyzna zdecydował się przewieźć zniszczony pojazd za pomocą samochodu dostawczego. Rezygnując z klasycznej lawety, ryzykował surowym mandatem. Tak widoczne przewinienie nie mogło zostać niezauważone przez mundurowych. 

Nagranie pokazuje, że samochód dostawczy był małych gabarytów i opel znacznie wystawał poza obręb prowizorycznej lawety. Najprawdopodobniej jego miejscem docelowym było złomowisko. Oczywiście wskazuje na to stan techniczny transportowanej osobówki. 

Prawdziwym kuriozum jest sposób, w jaki zabezpieczono ten niestandardowy ładunek. Astra utrzymywała się na pace tylko na jednym pasie zaciskowym, który został opleciony wokół auta. W każdej chwili mogła ona spaść na jezdnię i doprowadzić do niebezpiecznego incydentu.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Policja zareagowała na czas. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowca dostawczaka musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. 

Nie jest tajemnicą, że jedyną, legalną formą transportu zniszczonego pojazdu jest ta z użyciem profesjonalnej lawety. Jest ona kluczowa w sytuacji, gdy chcemy przewieźć zakupione auto, bądź sportowy samochód przeznaczony na tor. 

Przypominamy o tym, żeby mocowanie pojazdu nie jest tak prostym zadaniem. Pod żadnym pozorem nie róbmy tego samemu. Skorzystajmy z pomocy drugiej osoby, która pomoże nam odpowiednio wjechać na przyczepę lawety, a także skutecznie zabezpieczyć przewożony samochód. 

Najważniejszym elementem odpowiedniego przewożenia pojazdów za pomocą lawety jest zabezpieczenie go specjalnymi pasami. Powinno się je zamontować na trzy, a optymalnie na wszystkie cztery koła.

Należy wspomnieć, że wszystkie klamry pasów zabezpieczających musza zostać bezwzględnie zamknięte. Poluzowanie, bądź też zerwanie jednej z nich może doprowadzić do sytuacji, że nasz samochód spadnie z lawety w czasie jazdy.  

Musimy również wiedzieć, że jeżeli całkowita masa zestawu (pojazd ciągnący, przyczepa oraz ładunek) nie przekracza ustawowego 3,5 tony wystarczy nam jedynie prawo jazdy kategorii B. W sytuacji gdy przekracza ona tą wartość, potrzebne jest prawo jazdy B+E.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca citroena wjechał na plac w Albanii. Doszło do groźnej sytuacji

Aktualności

Albania. Niesamowita reakcja przechodnia. Powstrzymał niebezpiecznego kierowcę - Wideo

Czytaj więcej >
Mężczyzna próbował zatrzymać staczające się auto. Zginął pod jego kołami

Aktualności

Ojciec zginął na oczach autystycznego syna. Nieszczęśliwy splot wydarzeń - Wideo

Czytaj więcej >
Policja instrybutor

Aktualności

Zakończyła się postępowanie w sprawie "instrybutora". Policjanci poniosą konsekwencje

Czytaj więcej >
Legendarny raper DMX w ostatnią podróż wybrał się nietypowym pojazdem

Aktualności

Legendarny raper nie żyje. DMX w ostatnią podróż wybrał się wyjątkowym autem - Wideo

Czytaj więcej >
Friz stracił prawo jazdy

Aktualności

Idol nastolatków stracił prawo jazdy. Wszystko dlatego, że „policjanci go nie znali”

Czytaj więcej >
Policjanci łamali przepisy, zostali nagrani przez czytelnika trojmiasto.pl

Aktualności

Nagrał policjantów łamiących przepisy, chwilę później go zatrzymali - Wideo

Czytaj więcej >