Policja Karpacz
Źródło: Policja

Nietypowa kontrola policyjna. Fałszywy radiowóz zatrzymany przez funkcjonariuszy

Piotr DutkaPiotr Dutka
2 Stycznia 2021

Policja z Karpacza była świadkiem niecodziennego zdarzenia. Funkcjonariusze pełniący służbę na jednej z ulic, zatrzymali do kontroli fałszywy radiowóz, który do złudzenia przypominał oryginalny pojazd. Trwa śledztwo mające na celu ustalenie, czy samochód został wykorzystany w celu popełnienia przestępstwa.

Policja zatrzymała fałszywy radiowóz. Trwa ustalanie czy auto nie zostało wykorzystane do jakiegokolwiek przestępstwa.

Do tej niecodziennej sytuacji doszło tuż przed Sylwestrem, a dokładniej 29 grudnia na ulicach Karpacza. Policjanci tamtejszej drogówki, zatrzymali fałszywy radiowóz.

Wewnątrz pojazdu znajdowały się dwie osoby. 41-letni mężczyzna oraz 35-latka. Oboje byli mieszkańcami powiatu jeleniogórskiego. Mundurowi podkreślają, że pojazd do złudzenia przypominał policyjny radiowóz.

Pojazd był kompleksowo wyposażony. Posiadał specjalistyczne koguty, okratowane szyby oraz syreny. Widoczne były. także napisy „Policja” wraz z oznaczeniami bocznymi.

Policja

fot. Policja

Według ustaleń lokalnej drogówki, wyżej wspomniana dwójka, poruszała się po ulicach Jeleniej Góry już od dłuższego czasu.

Kierowco musisz mieć się na baczności. Zapominając o tej ważnej opłacie, możesz zapłacić drakońską karęKierowco musisz mieć się na baczności. Zapominając o tej ważnej opłacie, możesz zapłacić drakońską karęCzytaj dalej

Dokładnie nie wiadomo w jaki sposób nabyli oni pojazd. Wiele wskazuje na to, że pojazd był zmieniony w bardzo profesjonalny sposób. Bardzo prawdopodobne, że jakiś czas temu został wycofany ze służby i trafił na rynek.

Policjanci w chwili zatrzymania byli w szoku. Podkreślają, że samochód posiadał wszelkie emblematy policyjnego pojazdu.

Policja podkreśla, że zgodnie z artykułem 96a Kodeksu Wykroczeń, zatrzymanym grozi kara aresztu do 14 dni albo grzywna. Dojdzie również do zarekwirowania fałszywego radiowozu.

Aktualnie trwa ustalanie w jakich okolicznościach pojazd trafił w ręce 41-latka. Mundurowi dociekać, czy został on wykorzystany w celu popełnienia wykroczenia lub przestępstwa.

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Następny artykuł