Pijany kierowca zatrzymany przez policjantów
Źródło: Materiały Policyjne

Pijany kierowca znacznie przekroczył prędkość. Wpadł w ręce Grupy Speed - Wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
1 Stycznia 2021

Pijany kierowca wpadł w ręce policji po tym, jak znacznie przekroczył prędkość. Okazało się, że to nie jedyna jego wpadka. Już wcześniej stracił prawo jazdy ze względu na jazdę pod wpływem - tym razem może stracić uprawnienia dożywotnio.

Policjanci z zabrzańskiej grupy Speed 30 grudnia zatrzymali pijanego kierowcę. 48-letni mieszkaniec Zabrza wsiadł do samochodu bez prawa jazdy i mając w organizmie blisko dwa promile.

Mundurowi zainteresowali się kierowcą, gdy znacznie przekroczył dozwoloną prędkość.

Do zdarzenia doszło 30 grudnia po południu. Policjanci z grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa na zabrzańskim odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Przed godziną 18.00 zmierzyli prędkość, z jaką jechał Seat Toledo. Miernik wskazał 124 km/h przy ograniczeniu do 80 km/h.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Pijany kierowca wpadł. Niczego się nie nauczył

Policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania, zmuszając kierowcę do zjazdu na pobocze i zatrzymania się.

Kiedy tylko kierowca uchylił szybę, policjanci wyczuli od niego alkohol. Jak się okazało, 48-letni mieszkaniec Zabrza wsiadł za kierownicę auta, mając w organizmie niemal dwa promile alkoholu.
Policjanci ustalili również, że zatrzymany nie miał prawa jazdy, bo stracił je w 2013 roku za... kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Za kolejną wpadkę po alkoholu grozi mu kara do 5 lat więzienia, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Pijany kierowca to ryzykuje nie tylko swoim życiem

Policjanci apelują do wszystkich o stanowcze działanie, gdy za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba. Uniemożliwienie jazdy osobie po alkoholu lub narkotykach, może komuś ocalić życie lub zdrowie, a kierowcę uchroni przed poważnymi konsekwencjami karnymi.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł