ZDrogi.pl
Policja S5

KPP Żnin

Kobieta jechała wózkiem inwalidzkim na drodze ekspresowej - Wideo

1 Marca 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Policja opublikowała przerażające nagranie. Kobieta jechała wózkiem inwalidzkim na drodze ekspresowej. Na szczęście na 38-latkę trafili funkcjonariusze drogówki, którzy w bezpieczny sposób przetransportowali ją do domu. W tej sytuacji od tragedii dzielił

Policja otrzymała nietypowe zgłoszenie. Na drodze ekspresowej pojawił się wózek inwalidzki. 

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek 25 lutego około godziny 14.00. Na trasie S5 w okolicach Żnina (woj. Kujawsko-Pomorskie), kierowcy zauważyli wózek inwalidzki poruszający się poboczem ruchliwej drogi.

Jak się potem okazało, zgłoszenie było prawdziwe i faktycznie chodziło o wózek inwalidzki. Nietypowym pojazdem przemieszczała się 38-letnia kobieta.

Policjanci niezwłocznie przystąpili do działania, zatrzymali kierująca, zabezpieczyli pobocze, a także zapobiegli tragedii.

- Około godziny 14.30 do żnińskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące kobiety, która porusza się elektrycznym wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S5 na wysokości Żnina. Niezwłocznie na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze drogówki. Policjanci w bezpieczny sposób pomogli kobiecie opuścić drogę szybkiego ruchu - poinformowała sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Ten niecodzienny incydent zakończył się pozytywnie, ponieważ mieszkanka gminy Rogowo, bezpiecznie wróciła do swojego domu.

Warto podkreślić, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba korzystająca z wózka inwalidzkiego jest traktowana jak pieszy. Tym samym nie może ona poruszać się po autostradach, ani po drogach ekspresowych.

Nie był to jedyny, tak nietypowy incydent, który miał miejsce na polskich drogach w ostatnim czasie. Do kuriozalnego zdarzenia doszło na jednym z odcinków drogi ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Mała dziewczynka szła za osobowym BMW. Wszystko dlatego, że nabrudziła wewnątrz pojazdu.

Na kuriozalnym filmiku widać, że dziecko szło tuż za barierką, natomiast pasem rozbiegowym bardzo wolno jedzie samochód z włączonymi światłami awaryjnymi. Kierujący zwalnia bądź też całkowicie się zatrzymuje, czekając na dziecko.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Motocykliści przeskakiwali przez drogę publiczną. Jeden z nich uderzył w auto ciężarowe. Źródło: JASPER JACOBS/AFP/East News

Na drogach

Wypadek pod Warszawą. Motocrossowcy przeskakiwali w poprzek ulicy

Czytaj więcej >
Piesi nowe przepisy

Na drogach

Listonosz przestraszył się hamującego samochodu. Tłumaczył się nowymi przepisami - wideo

Czytaj więcej >
Policja Dolnośląska próba kradzieży

Na drogach

Nieudana kradzież na myjni. Złodziej dostał strumieniem wody w twarz - Wideo

Czytaj więcej >
Śląska policja w Sosnowcu zatrzymała 35-latka pod wpływem narkotyków. Materiały Policyjne

Na drogach

Sosnowiec. Pościg za kierowcą pod wpływem. Uszkodzone auto policji

Czytaj więcej >
BMW policja zniszczenie mienia

Na drogach

Zobaczył, że ktoś porysował jego wypasione BMW. Sprawcą okazał się 81-letni senior

Czytaj więcej >
Ferrari wyścig z golfem

Na drogach

Wyścig Ferrari z Volkswagenem Golfem. Niemiecki hatchback nie najadł się wstydu - Wideo

Czytaj więcej >