ZDrogi.pl > Na drogach > Kobieta jechała wózkiem inwalidzkim na drodze ekspresowej - Wideo
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Kobieta jechała wózkiem inwalidzkim na drodze ekspresowej - Wideo

Policja S5
KPP Żnin

Policja otrzymała nietypowe zgłoszenie. Na drodze ekspresowej pojawił się wózek inwalidzki. 

Do tego niecodziennego zdarzenia doszło w czwartek 25 lutego około godziny 14.00. Na trasie S5 w okolicach Żnina (woj. Kujawsko-Pomorskie), kierowcy zauważyli wózek inwalidzki poruszający się poboczem ruchliwej drogi.

Jak się potem okazało, zgłoszenie było prawdziwe i faktycznie chodziło o wózek inwalidzki. Nietypowym pojazdem przemieszczała się 38-letnia kobieta.

Policjanci niezwłocznie przystąpili do działania, zatrzymali kierująca, zabezpieczyli pobocze, a także zapobiegli tragedii.

- Około godziny 14.30 do żnińskiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie dotyczące kobiety, która porusza się elektrycznym wózkiem inwalidzkim po drodze ekspresowej S5 na wysokości Żnina. Niezwłocznie na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze drogówki. Policjanci w bezpieczny sposób pomogli kobiecie opuścić drogę szybkiego ruchu - poinformowała sierż. szt. Katarzyna Leszczyńska-Krawczyk z Komendy Powiatowej Policji w Żninie.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Ten niecodzienny incydent zakończył się pozytywnie, ponieważ mieszkanka gminy Rogowo, bezpiecznie wróciła do swojego domu.

Warto podkreślić, że zgodnie z obowiązującymi przepisami osoba korzystająca z wózka inwalidzkiego jest traktowana jak pieszy. Tym samym nie może ona poruszać się po autostradach, ani po drogach ekspresowych.

Nie był to jedyny, tak nietypowy incydent, który miał miejsce na polskich drogach w ostatnim czasie. Do kuriozalnego zdarzenia doszło na jednym z odcinków drogi ekspresowej S3 w okolicach Gorzowa Wielkopolskiego. Mała dziewczynka szła za osobowym BMW. Wszystko dlatego, że nabrudziła wewnątrz pojazdu.

Na kuriozalnym filmiku widać, że dziecko szło tuż za barierką, natomiast pasem rozbiegowym bardzo wolno jedzie samochód z włączonymi światłami awaryjnymi. Kierujący zwalnia bądź też całkowicie się zatrzymuje, czekając na dziecko.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`