Pogoda uprzykrzyła kierowcom życie
Źródło: zdrogi.pl

Dramat kierowców. Dziesiątki zniszczonych aut przez pogodę

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
3 Grudnia 2020

Pogoda w Rosji uprzykrzyła życie kierowcom. Pozamykane mosty, zniszczone samochody i drogi pokryte grubą warstwą lodu napsuły mieszkańcom krwi. "Lodowe deszcze" to zjawiska, które trudno przewidzieć.

W Rosji spadł prawdziwy lodowy deszcz. Kule lodu o wielkości nawet 3 mm spadły z nieba, niszcząc wszystko na swojej drodze.

Zamarznięte na kamień krople lodu o wielkości od 1 do 3 mm zniszczyły dziesiątki samochodów zaparkowanych "pod chmurką". Dowodem są zdjęcia, które internauci masowo publikowali w sieci.

Chciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoChciał pomóc kierowcy BMW wyciągnąć auto z rowu. Skończyło się tragicznie - WideoCzytaj dalej

Zobacz także: Na oczach matki ukradł auto z dzieckiem w środku. Nagle wrócił się i zaczął jej grozić policją

Pogoda w Rosji napsuła kierowcom krwi

Poniszczone auta, w których powybijane zostały szyby - do tego często uszkodzeniu ulegała cała karoseria. Poprzewracane słupy elektryczne, a także pozrywane linie pod napięciem to tylko krótki bilans strat spowodowanych przez zjawisko pogodowe.

Zobacz także: Rydzyk już się nie wywinie. Jest deklaracja Sekielskiego

W wielu miejscach doszło do awarii w dostawie prądu. Według informacji niemal 23 tys. osób pozbawione zostało dostępu do zasilania.

Wciąż nie działa most we Władywostoku. Został on zamknięty, ponieważ przykryła go warstwa lodu. Trwają prace nad usunięciem zamarzniętej pokrywy, która waży około 2 tys. ton.

Zobacz także: Zacznie obowiązywać od 9 grudnia o północy. Jest nowa decyzja rządu

Poniżej zamieszczamy nagranie obrazujące trudne i niebezpieczne prace na wysokościach, podczas których usuwany jest lód.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Nietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieNietrzeźwy mężczyzna ukradł auto spod sklepu. Wylądował w rowieCzytaj dalej

Następny artykuł