ZDrogi.pl
policja

policja

Po kolizji z innym autem uciekł z miejsca wypadku. Miał ku temu bardzo ważny powód

3 Kwietnia 2021

Autor tekstu:

Piotr Dutka

Udostępnij:

Nietrzeźwi kierowcy to bardzo poważny problem polskich dróg. Ich nieodpowiedzialne zachowanie może prowadzić do bardzo poważnych incydentów, które zagrażają innym uczestnikom ruchu drogowego. Do niestandardowego zdarzenia doszło na jednej z gdańskich ulic

Nietrzeźwy kierowca zbiegł z miejsca wypadku autobusem. Prowadził na podwójnym gazie. 

Do bardzo nietypowego zdarzenia doszło w czwartek 1 kwietnia w Gdańsku. Około godziny 14.00, podczas rutynowego patrolu, tamtejsi policjanci dowiedzieli się o groźnym incydencie, który miał miejsce na ulicy ul. Łowickiej.

Informacje przekazał kierowca busa, który był świadkiem kolizji. Mężczyzna przekazał mundurowym, że we wnętrzu autobusu miejskiego, znajduje się nietrzeźwy uczestnik incydentu, który zdecydował się zbiec, by uniknąć odpowiedzialności karnej.

Mundurowi bardzo szybko zatrzymali pojazd i wylegitymowali podejrzanego. 34-latek został przewieziony na ulicę Łowicką, gdzie oczekiwał 40-letni sprawca kolizji. 

Policja ustaliła, że starszy z mężczyzn, kierujący citroenem, skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z jadącym z naprzeciwka audi, które należało do pijanego 34-latka. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Gdy usłyszał on, że na miejsce wezwana zostanie policja, wpadł w popłoch i zdecydował się na ucieczkę. Wybrał autobus miejski, którym oddalił się z miejsca zdarzenia, pokonując aż 6 kilometrów.

Badanie alkomatem nie pozostawiło żadnych wątpliwości. Mężczyzna był kompletnie pijany. W swoim organizmie miał aż 2 promile alkoholu. Został on przewieziony do policyjnego aresztu, gdzie spędził noc. Wczoraj usłyszał zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu.

Nie od dziś wiadomo, że za jazdę na podwójnym gazie grozi surowa kara. Mowa o nawet 2 latach pozbawiania wolności oraz orzeczeniem sądowego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi.

Niestety, ale jazda pod wpływem alkoholu jest przejawem skrajnej nieodpowiedzialności. Jak powszechnie wiadomo, co roku w wypadkach drogowych giną setki Polaków i Polek. Spory procent śmiertelnych zdarzeń drogowych jest ściśle powiązanych z alkoholem.

Według oficjalnych danych policji z roku 2020, nietrzeźwi kierowcy sprowokowali aż 2089 wypadków, doprowadzając do 265 zgonów oraz raniąc 2389 osób.

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >