Pirat drogowy zatrzymany przez instruktowa
Źródło: Facebook: Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie

Pirat drogowy trafił na instruktora jazdy. Dzięki jego interwencji udało się uniknąć tragedii - wideo

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
17 Listopada 2020

Pirat drogowy postanowił wjechać na trasę S7... pod prąd. Nie trzeba posiadać uprawnień, aby zdać sobie sprawę z tego, jak ogromne zagrożenie stworzył. Na szczęście spotkał na swojej drodze instruktora nauki jazdy, który postanowił zainterweniować.

Policja udostępniła wideo, które zarejestrowała jedna z kamer samochodu instruktora nauki jazdy. Udało mu się nagrać kierowcę jadącego pod prąd na drodze S7. Dzięki szybkiej interwencji instruktora udało się uniknąć tragedii, którą mógł spowodować kierowca Seata.

Do niebezpieczniej sytuacji w ruchu doszło niedaleko Elbląga. Pewien kierowca postanowił (lub zrobił to nieświadomie) wjechać na trasę S7 pod prąd.

Pirat drogowy stworzył ogromne niebezpieczeństwo w ruchu.

Wyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoWyprzedzanie na oblodzonej drodze zakończyło się dramatem. Kierowca zapłacił najwyższą cenę - WideoCzytaj dalej

Teksty wybrane dla Ciebie:

Nikomu nie trzeba wyjaśniać, jak wielkim niebezpieczeństwem grozi poruszanie się drogą pod prąd. Tym razem jednak obyło się bez tragedii. Kierujący Seatem został zatrzymany i bezpiecznie zawrócił.

Kierowca Seata stworzył gigantyczne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zderzenie czołowe na trasie ekspresowej to niemal murowana tragedia.

Na szczęście wszystkich trafił na instruktora jazdy, który zmusił go do zatrzymania i wskazał mu właściwy kierunek jazdy.

Pirat drogowy bezpiecznie zawrócił.

Do sytuacji doszło 12 listopada. Przemysław Olszak po godzinie 8:00 odbywał jazdę szkoleniową z jedną ze swoich kursantek.

Mężczyzna postanowił zatrzymać i zablokować kierowcę niewłaściwie jadącego Seata, a następnie dopilnował, aby ten zawrócił w bezpieczny sposób.

Całe zdarzenie zostało zarejestrowane na kamerze.

Nagranie zostało przekazane policji, która ku przestrodze udostępniła je na Facebooku. Bohaterska postawa instruktora nauki jazdy została nagrodzona przez Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu insp. Robert Muraszko, który osobiście podziękował mężczyźnie i wręczył mu upominek.

Wideo opublikowane przez policję zamieszczamy poniżej:

Zobacz także w naszych serwisach:

HYPERBOOK GTR czyli potężna maszyna do gier - TEST I RECENZJA

 

Następny artykuł