ZDrogi.pl
Audi pijany kierowca

Policja Bartoszyce

Pijany kierowca wylądował na drzewie, jego syna zabrał śmigłowiec LPR

23 Marca 2021

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Kierowca audi prowadząc pod wpływem alkoholu, zderzył się z drzewem. W samochodzie jechał 7-letni syn kierującego, który w wyniku wypadku trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Sprawcy grozi kara więzienia.

Audi wylądowało na drzewie. Za kierownicą pijany kieorwca, jechał z 7-letnim synem

Do wypadku z udziałem kierującego audi doszło w poniedziałek 22 marca na ul. Leśnej w Bartoszycach (woj. warmińsko-mazurskie). Koło 19:00, pijany kierowca wjechał w drzewo. Na miejscu szybko pojawiły się służby ratunkowe.

30-letni kierowca podróżował wraz ze swoim 7-letnim synem. Komenda Powiatowa Policji w Bartoszycach podaje, że chłopiec doznał obrażeń ciała. Do szpitala w Olsztynie przetransportował go śmigłowiec LPR.

Kierujący audi również odniósł obrażenia, nie były jednak one poważne. Sprawcę przewieziono do miejscowego szpitala, z którego zreszta szybko został wypisany.

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

Badanie trzeźwości wykazało, że 30-latek miał w organizmie 1,3 promila alkoholu. Na miejscu zdarzeniu pracowali policjanci kryminalni, którzy wykonali oględziny i zabrali wrak audi na strzeżony parking.

Kierowca audi usłyszy zarzuty. Grozi mu więzienie, wiele zależy od matki dziecka

Bartoszycka policja potwierdziła, że 30-latek usłyszy zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara grzywny, ograniczenia bądź pozbawienia wolności do lat 2.

Ponadto pijani kierowcy, złapani na gorącym uczynku mają obowiązek zapłacić świadczenie wysokości nie mniejszej niż 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Czeka na nich również przynajmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.

Warto zaznaczyć, że jeśli ilość alkoholu nie przekracza 0,5 promila, kierowca nie jest traktowany jako "nietrzeźwy", a jako "po spożyciu". W świetle prawa to istotna różnica, bo ci pierwsi popełniają wykroczenie, a ci z wynikiem 0,5 promila lub więcej, popełniają przestępstwo.

Za kierowanie autem w stanie "po spożyciu" grozi do 30 dniu aresztu, grzywna od 50 do 5000 zł i 10 punktów karnych. Ponadto może (ale nie musi) zostać nałożony zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Natomiast jeśli ilość alkoholu w organiźmie kierowcy nie jest wyższa niż 0,2 promila, nie będzie on w żaden sposób ukarany. Warto zaznaczyć, że do przekroczenia wartości granicznej wystarczy jedno piwo. Z reguły poniżej tego poziomu znajdują się kierowcy, którzy np. brali lek na bazie alkoholu, czy wypili piwo bezalkoholowe (więcej na ten temat pisaliśmy tutaj).

W przypadku 30-latka z Bartoszyc to jednak nie koniec potencjalnych kłopotów. Z racji, że poszkodowanym był jego syn, może ponieść odpowiedzialność jako rodzic. Wiele zależy w tym wypadku od stanowiska matki.

Źródło: KMP Bartoszyce

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl
===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`

Podobne artykuły

Kierowca wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją. Źródło: Materiały Policyjne

Aktualności

Wskoczył do wody i przepłynął na drugi brzeg rzeki, aby uciec przed policją

Czytaj więcej >
Policjant spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. To wysoki rangą oficer z wydziału ruchu drogowego w Pruszkowie.

Aktualności

86-latek zgłosił kradzież mercedesa. Policjanci szybko odnaleźli pojazd

Czytaj więcej >
Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Uderzył w cudze auto. Źródło: Twitter

Aktualności

Polak zastrzelony na parkingu w Chicago. Miał obić drzwiami auto innego kierowcy

Czytaj więcej >
Policjanci zatrzymali 47-latkę, która wyrzuciła psa z samochodu. Źródło: Policja.pl

Aktualności

Pijana kobieta wyrzuciła psa z samochodu. Zaskakująca reakcja 13-latków

Czytaj więcej >
Motocyklista zderzenie z Sarną

Aktualności

Motocyklista zderzył się z przebiegającą przez drogę sarną. Nie żyje

Czytaj więcej >
Pierwsza rocznica lotu w kosmos Suzuki w Rąbieniu. YouTube

Aktualności

To już rok od legendarnego lotu w Rąbieniu - Wideo

Czytaj więcej >