Pijany kierowca wjechał do rowu i uciekł. W aucie zostawił środki odurzające
Źródło: Materiały Policyjne

Pijany kierowca wjechał do rowu. Porzucił auto z narkotykami w środku

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
15 Lutego 2021

Pijany kierowca wjechał autem do rowu i postanowił uciec przed przyjazdem policji. Zapomniał jednak zabrać ze sobą narkotyków... Przypadkowy świadek zdarzenia zdradził policji, gdzie szukać mężczyzny.

39-latek z powiatu wieluńskiego może wylądować w więzieniu nawet na trzy długie lata. Wszystko przez nadmierną prędkość i alkohol. Kłopoty będzie mieć również jego pasażer, który uciekając z auta, zostawił... portfel z dokumentami oraz... woreczki strunowe z niebieskim proszkiem.

Pijany kierowca oraz jego pasażer usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło 9 lutego, kiery policjanci wieluńskiej drogówki interweniowali w sprawie kolizji drogowej w okolicy Krzeczowa.

- Jak się okazało, kierowca Nissana nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg, a następnie zjechał do przydrożnego rowu. Po całym zajściu kierowca wysiadł z samochodu i oddalił się z miejsca zdarzenia. Świadek wskazał mundurowym, gdzie obecnie znajduje się mężczyzna, który kierował Nissanem - poinformowała wieluńska policja.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Pijany kierowca wjechał autem do rowu i uciekł

Policjanci szybko trafili we wskazane miejsce i znaleźli podejrzanego. Jak wykazało badanie alkomatem, 39-latek miał ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. Na tym jednak jego problemy się nie skończyły.

- W trakcie przeszukania samochodu funkcjonariusze zabezpieczyli woreczek foliowy z niebieskim proszkiem. Jak ustalono, należał on do 39- latka. Ponadto w aucie policjanci znaleźli portfel, w którym również była schowana dilerka z niebieskim proszkiem. Wstępne badanie narkotesterem wykazały, że zabezpieczone substancje to MDMA. 39- latek został zatrzymany. Mundurowi ustalili, że właścicielem portfela był 30- letni znajomy zatrzymanego, którego wcześniej podwoził. Jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali 30- latka - dodali funkcjonariusze z KMP w Wieluniu.

Następnego dnia mężczyźni usłyszeli zarzuty. Obaj usłyszą zarzuty posiadania środków odurzających - starszy z nich dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Przestępstwo posiadania narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł