Pijany kierowca holował pijanego kierowcę
Źródło: Policja.pl

Mazowsze. Pijany kierowca bez prawa jazdy holował drugiego pijanego bez prawa jazdy

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
12 Lutego 2021

Pijany kierowca Opla holował kolegę w Alfie Romeo. Okazało się, że obaj byli w równie wskazującym stanie. Mężczyźni straciliby prawo jazdy... gdyby je mieli. Teraz grożą im poważne problemy.

Teraz gdy temperatury nie są zbyt łaskawe (szczególnie dla starszych aut), często można spotkać widok kierowców pomagających sobie nawzajem. Raz będzie to odpalanie „z kabli” samochodu sąsiada, a raz holowanie zepsutego pojazdu.

Funkcjonariusze z mazowieckiego Bodzanowa w godzinach wieczornych zauważyli Opla holującego Alfę Romeo.

Pijany kierowca holował pijanego kierowcę

Zachowanie kierowców byłoby godne pochwały, gdyby nie fakt, że kiepsko radzili sobie za kółkiem.

- "Wyglądało na to, że nie do końca radzą sobie z ich kontrolą na śliskiej nawierzchni" – podaje Marta Lewandowska, oficer prasowy płockiej policji. - "Policjanci postanowili zatrzymać pojazdy do kontroli" – dodaje.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Pijany kierowca bez prawa jazdy

Funkcjonariusze postanowili się im bliżej przyjrzeć, aby ustalić skąd takie problemy z prowadzeniem aut.

Jak się okazało, słusznie. 22-letni kierowca Opla, który holował Alfę Romeo, miał ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. 19-latek jadący w holowanym pojeździe wydmuchał podobny wynik.

Mężczyźni mogliby pożegnać się z prawami jazdy... gdyby je kiedykolwiek posiadali. Podczas kontroli okazało się bowiem, że żaden z mężczyzn nie posiada uprawnień.

- "I jak by tego było mało, obaj nie mieli prawa usiąść za kierownicą, ponieważ nie posiadali uprawnień do kierowania pojazdami" – relacjonuje Lewandowska. - "Mieszkańcy powiatu płockiego po czynnościach zostali zwolnieni. Teraz o ich dalszym losie zdecyduje sąd" - dopowiada.

Mężczyznom grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł