Pijany kierowca TIR-a jechał całą szerokością A4
Źródło: Materiały Policyjne

Kompletnie pijany kierowca ciężarówki jechał autostradą. Miał niemal 4 promile

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
10 Lutego 2021

Pijany kierowca jechał całą szerokością jezdni na autostradzie A4. Prowadził auto ciężarowe. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy - grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna oraz nawet 15 lat zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci z legnickiej drogówki zatrzymali 28-letniego mężczyznę pochodzącego z Ukrainy, który jechał autostradą A4. Kierowca prowadził pojazd ciężarowy i był kompletnie pijany.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u kierującego blisko 4 promile alkoholu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany.

Pijany kierowca jechał całą szerokością jezdni

Do zdarzenia doszło kilka dni temu około godziny 23. Policjanci legnickiej drogówki podczas patrolowania autostrady A4 otrzymali informację, że kierujący samochodem ciężarowym z naczepą jedzie całą szerokością jezdni i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy.

Brytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachBrytyjczycy nie chcą aut poleasingowych, tysiące niszczeją na torachCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

Pijany kierowca został zatrzymany. To 28-letni Ukrainiec

Policjanci natychmiast udali się w kierunku Zgorzelca, gdzie na wysokości 73 km autostrady zauważyli pojazd.

- "Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali do kontroli kierującego, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Od mężczyzny było czuć wyraźną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 28-latek ma blisko 4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Obywatel Ukrainy został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Funkcjonariusze zatrzymali mu również uprawnienia do kierowania pojazdami" – relacjonuje podkom. Jagoda Ekiert z biura prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Andrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoAndrzej Duda wracał z nart, a kierowcy stali w korku. Prezydent w ogniu krytyki - WideoCzytaj dalej

Następny artykuł