Pijany kierowca spowodował karambol
Źródło: Materiały Policyjne

Pijany mężczyzna spowodował karambol na moście

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
23 Października 2020

Pijany kierowca doprowadził do skrajnie niebezpiecznej sytuacji na nadwiślańskim moście w Puławach. W wyniku jego nieodpowiedzialnego zachowania uszkodzone zostały cztery pojazdy.

​Cztery rozbite samochody i kilkugodzinna blokada na moście w Puławach - to skutki jazdy 44-letniego mężczyzny pod wpływem alkoholu.

Dyżurny policji otrzymał informację, że na moście im. Ignacego Mościckiego doszło do poważnego zderzenia kilku pojazdów, a jeden z nich dachował.

Pijany kierowca spowodował karambol na moście w Puławach

Wybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaWybuch agresji na drodze stłumiony przez starszego panaCzytaj dalej

Instagram zdrogi.pl

 

Kierowcę wydobyli z pojazdu strażacy przy współpracy policjantów. Mężczyzna w asyście funkcjonariuszy został przetransportowany do szpitala.

Jak się okazało, sprawcą karambolu był mężczyzna kierujący Oplem, który jadąc od strony Góry Puławskiej, zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam doprowadził do zderzenia z jadącymi kolejno Skodą, BMW, a następnie Hondą.

Po ostatnim uderzeniu Opel przewrócił się na dach.

Pijany kierowca spowodował karambol

Badanie wykazało, że kierowca Opla miał 3,8 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Pijany kierowca został zabrany do szpitala. Nikt z pozostałych uczestników nie odniósł poważnych obrażeń

Pozostali uczestnicy zdarzenia, w tym dwoje dzieci, nie odnieśli większych obrażeń. Wszyscy pozostali kierowcy byli trzeźwi. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Pijany kierowca spowodował karambol

Zgodnie z kodeksem karnym, 44-latkowi grozi kara do lat 2 więzienia i wysoka grzywna. Mężczyzna odpowiadać będzie także za spowodowanie zdarzenia drogowego.

Instagram zdrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Dziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoDziecko potrącone przez auto, wypadek mógł być poważniejszy - wideoCzytaj dalej

Następny artykuł