Pijana kobieta zatrzymana przez świadków
Źródło: Materiały Policyjne

Świadkowie zatrzymali kobietę jadącą chodnikiem. Grozi jej do 2 lat

Piotr SzczurowskiPiotr Szczurowski
11 Stycznia 2021

Pijana kobieta została zatrzymana przez jednego ze świadków. 37-latka miała ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. Grozi jej do 2 lat pozbawienia wolności za prowadzenie pod wpływem alkoholu.

​Ponad 3 promile alkoholu miała 37-latka z Gdańska, którą została obywatelsko zatrzymana na ul. Armii Krajowej w Sopocie. Kobieta została ujęta przez świadków jej pijackiej jazdy i przekazana policjantom.

Jak powiedziała oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Lucyna Rekowska, 54-latek z Sopotu, jadąc ul. Armii Krajowej, zwrócił uwagę na styl jazdy kierującej Citroenem. Kobieta na rondzie wymusiła na nim pierwszeństwo, a następnie jechała wężykiem i wjeżdżała na chodnik.

Pijana kobieta zatrzymana przez świadków. Grozi jej do 2 lat więzienia

„Podejrzewając, że kobieta jest nietrzeźwa, sopocianin zajechał jej drogę, podbiegł do auta i wyciągnął kluczyki. Od razu też wyczuł silną woń alkoholu od kobiety, a w wyniku dalszych działań poprosił przechodnia o pomoc w ujęciu kobiety, która próbowała uciec” - dodała Rekowska.

54-latek zadzwonił na 112. W trakcie rozmowy podjechali do niego policjanci drogówki.

Polscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaPolscy kierowcy wniebowzięci. Zapadły kluczowe decyzje, MOPy zmienią się nie do poznaniaCzytaj dalej

Zobacz także: Kobiety spieszyły się do pracy. Pośpiech przypłaciły wizytą w przydrożnym stawie

Pijana kobieta zatrzymana przez świadków. Grozi jej do 2 lat więzienia

Funkcjonariusze przejęli od świadków 37-letnią mieszkankę Gdańska i ją zatrzymali. Policjanci przeprowadzili badanie alkomatem, które wykazało, że kierująca ma ona 3,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
Z miejsca interwencji kobieta została przewieziona do sopockiej komendy, a samochód trafił na parking policyjny.

37-latka noc spędziła w policyjnym areszcie. W sobotę usłyszała zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci zabezpieczyli też od kobiety pieniądze na poczet przyszłej kary.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości kobiecie grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

Przejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecPrzejechał 178 km, gdy nagle doszło do wypadku. Nie żyje 52-letni sportowiecCzytaj dalej

Następny artykuł