ZDrogi.pl
Piesi wtargnęli na przejście

youtube.com AutemSzanujeZasady

Piesi zignorowali czerwone światło. Kierowcę "pozdrowiono" środkowym palcem - Wideo

22 Marca 2022

Autor tekstu:

Konrad Karpiuk

Udostępnij:

Piesi kompletnie nie przejęli się czerwonym światłem. Weszli na pasy, a gdy zatrąbił na nich prawidłowo jadący kierowca, został "pozdrowiony" środkowym palcem. Wszystko nagrała kamera.

Piesi otrzymali od 1 czerwca pierwszeństwo w momencie wchodzenia na przejście. Nie dotyczy to jednak miejsc z sygnalizacją świetlną, w której to zielone lub czerwone światło decyduje o pierwszeństwo. Ponadto niechronieni uczestnicy ruchu podczas przekraczania jezdni nie mogą korzystać z telefonu. Jak widać w tym przypadku, ktoś chyba o tym nie wiedział.

Piesi weszli na przejście na czerwonym, kobieta miała jeszcze pretensje do kierowcy

Kierowca zbliżał się do świateł. W pewnej odległości od skrzyżowania było jeszcze czerwone, ale gdy zaczął się zbliżać do przejścia dla pieszych, zmieniło się na zielone. A to oznacza, że piesi od kilku chwil musieli mieć światło w kolorze czerwonym.

To jednak nie przeszkodziło im w dalszym przechodzeniu przez przejście. Dwie kobiety i dwóch mężczyzn przemaszerowało przez jezdnię, jakby nic się nie stało. Jedna z kobiet szła ze wzrokiem wlepionym w telefon. Druga na klakson kierowcy zareagowała znanym na całym świecie pozdrowieniem — środkowym palcem.

Dziwne zachowanie mężczyzn na przejściu dla pieszych

Co jednak dziwne, jeden z mężczyzn pokazał kciuka w górę. Z kolei drugi, idący z butelką alkoholu uniósł tę butelkę w górę, jakby w geście wznoszenia toastu, albo przeprosin. Warto przy tym przypomnieć, że zgodnie z ustawą o wychowaniu trzeźwości spożywanie napojów alkoholowych w miejscach publicznych jest zabronione. Jakby na miejscu byłaby policja, to trochę kartek z bloczka mandatowego zostałoby wykorzystanych.

Ciekawe, czy piesi w ogóle zdawali sobie sprawę, że przechodzą na czerwonym świetle. Szli z takim spokojem i bez pośpiechu, że mogli nawet nie zauważyć, że sygnalizacja świetlna zdążyła się zmienić. Oczywiście gapiostwo w żaden sposób nie usprawiedliwia łamania przepisów.

Źródło: youtube.com AutemSzanujeZasady

Artykuły polecane przez redakcję zdrogi.pl

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: redakcja@zdrogi.pl

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Napisz na redakcja@zdrogi.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Konrad KarpiukAutor

Były redaktor Pikio.pl i Biznesinfo.pl. Wcześniej współpracownik portalu Świat na Kołach. Student w Instytucie Socjologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pasjonat starej i analogowej motoryzacji, o której najchętniej piszę. Posiadacz BMW E30 i Poloneza "Akwarium" w stanie pernamentnego remontu.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@zdrogi.pl

Podobne artykuły

Motocyklista zderzenie z autem

Motocyklista przyśpieszył, a kierowca wymusił. Skończyło się makabrycznym zderzeniem - Wideo

Czytaj więcej >

Pędził BMW ponad 150 km/h. Chwilę później samochód odjechał na lawecie, a on stracił prawko

Czytaj więcej >
Ferrari kolizja na drodze

Na prostej drodze wpadł w poślizg Ferrari. Rozbił auto za milion złotych - Wideo

Czytaj więcej >

Osobówka była ciągnięta pod naczepą TIR-a. 19-latka miała sporego pecha

Czytaj więcej >