ZDrogi.pl > Na drogach > Niecodzienna akcja ratunkowa. Pies podróżował w komorze silnika przez 30 minut
Piotr Dutka
Piotr Dutka 19.03.2022 14:37

Niecodzienna akcja ratunkowa. Pies podróżował w komorze silnika przez 30 minut

Pies uratowany
Fire and Rescue NSW

Pies podróżował w komorze silnika. Nietypowa sytuacja mogła zakończyć się koszmarnym wypadkiem. 

Do niezwykle groźnego zdarzenia doszło na trasie z Singelton do Braxton w południowej części Australii. Młody piesek został uratowany z komory silnika, po ponad półgodzinnej jeździe. Historia o uratowaniu zwierzaka została udostępniona na oficjalnym koncie Fire and Rescue NSW na Facebooku

Właściciele czworonoga podróżowali swoim Hyundaiem jedną z lokalnych autostrad w prowincji Nowa Południowa Walia. Nie byli świadomi, że ich pupil dostał się do komory silnika, dlatego rozpędzili swój samochód do 100 km/h. 

Dopiero przeraźliwe wycie zmusiło parę do zatrzymania SUV-a i zbadania skąd pochodziło źródło niepokojącego dźwięku. Gdy zajrzeli pod maskę, po prostu zamarli. Bez chwili zawahania wezwali służby ratunkowe, które bardzo szybko pojawiły się na miejscu zdarzenia.

Lokalne służby wyjaśniły w jaki sposób Pies o nazwie Diesiel, dostał się pod maskę samochodu osobowego. Określiły ją mianem bardzo burzliwej. 

`Jeleń wtargnął na drogę w czasie przejażdżki. Motocyklista wystrzelił jak z procy - WideoCzytaj dalej

 - Bez wiedzy właścicieli Diesel zakradł się do komory silnika samochodu. Po przejechaniu około 22 km autostradą Hunter Expressway i osiągnięciu prędkości do 100 km / h właściciel Diesla usłyszał wycie w samochodzie. Zdecydował się zatrzymać na lokalnej ulicy Branxton - wyjaśniono w poście.

Akcja ratunkowa była niezwykle trudna, ale zakończyła się ogromnym sukcesem. Pies rasy Jack Russell został uratowany i trafił pod opiekę swoich właścicieli.  Śmiało może zostać ona określona mianem cudu, ponieważ zwierzak nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Był jedynie przerażony.

„Odważny pies odpoczywa teraz wygodnie w domu ze swoim właścicielem i prawdopodobnie dwa razy pomyśli o zbliżeniu się w przyszłości do samochodu” - napisały służby w końcowych wierszach postu na Facebooku.

Zarówno właściciele Diesla, jak i internauci wyrazi zadowolenie, że pies przeżył to niezwykle niebezpieczne zdarzenie. Od czasu udostępnienia post zebrał prawie 3000 reakcji, a także ogromną ilość pozytywnych komentarzy. 

Źródło: Fire and Rescue NSW

`

Widziałeś coś nietypowego na drodze? Koniecznie napisz do nas na adres: [email protected] ===============================================================================================

zDrogi.pl - to portal poświęcony motoryzacji, temu, co dzieje się na polskich drogach i Wam - kierowcom. Dodaj nas do ulubionych w przeglądarce.__Masz ciekawy temat? Napisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu zDrogi.pl

Artykuły polecane przez redakcję zDrogi.pl

`undefined